У Клюєва визначилися із внутрішньою торгівлею

Понеділок, 23 травня 2011, 13:18

Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробило законопроект "Про внутрішню торгівлю".

Відповідний документ оприлюднений на веб-сайті міністерства у розділі "Обговорення проектів документів".

Як відзначають автори законодавчої ініціативи, документ спрямований на розвиток малого та середнього підприємництва на засадах конкуренції та рівності фізичних та юридичних осіб перед законом та пріоритету прав споживачів.

Законопроектом передбачене визначення засад проведення торговельної діяльності: визначення термінів; планування розвитку внутрішньої торгівлі шляхом запровадження нормативів щодо мінімальної забезпеченості населення торговими площами; здійснення обліку об'єктів торгівлі, моніторинг реалізації і цін на соціально значущі товари.

Документом також встановлюються вимоги до організації торговельної та виробничо-торговельної діяльності суб'єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі, оптової торгівлі і ресторанного господарства; розмежовуються повноваження органів влади у сфері внутрішньої торгівлі; встановлюється відповідальність суб'єктів торговельної діяльності у сфері внутрішньої торгівлі за порушення вимог закону.

Законопроектом передбачається, що контроль дотримання вимог цього закону буде здійснюватися органом державного контролю в сфері торгівлі.

У Мінекономіки зазначають, що законом "Про ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції" передбачено створення органів ринкового нагляду.

Щоб уникнути дублювання функцій контролю за торговельною діяльністю передбачається, що виконання функцій державного контролю у сфері торгівлі буде покладене на один із органів ринкового нагляду.

Автори документа відзначають, що законопроект за рівнем корупційних ризиків підлягає проведенню антикорупційної експертизи, оскільки предметом його регулювання є, зокрема, виконання контрольно-наглядових функцій органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!