Банки звинуватили державу в тому, що не кредитують малий бізнес

Неділя, 22 травня 2011, 14:36

Нестабільне та непрозоре фіскальне середовище - головна причина пасивності ринку банківського кредитування малих та середніх підприємців.

Таку думку висловили учасники засідання Фінансового прес-клубу "Кредитування малого та середнього бізнесу", пише DT.UA.

Як зазначив голова правління банку "Фінанси та кредит" Володимир Хливнюк, малий та середній бізнес зараз надає банкам дуже мало кредитних заявок.

На думку банкіра, це зумовлено відсутністю у підприємців чітких планів щодо розвитку власної справи, що в свою чергу стало наслідком невизначеності на найближчу перспективу після прийняття Податкового кодексу. 

За словами заступника директора департаменту корпоративного бізнесу "Ерсте Банку" Андрія Толочка, якщо підприємство не впевнене або не може чітко спрогнозувати свої дії на найближчий рік, три, п'ять років, відповідно воно не може прийняти твердого та чіткого рішення щодо інвестиційних проектів.

Тому, на думку директора головного управління корпоративного бізнесу "Правекс-Банку" Віктора Гладкого, створення сприятливого інвестиційного клімату, комфортної правової, дозвільної системи, належного податкового регулювання є більш важливим завданням для стимулювання розвитку МСБ, його кредитування, аніж пряма фінансова підтримка з боку держави.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua