Хмельничани не хочуть добудови блоків ХАЕС

Субота, 14 травня 2011, 16:05

У Хмельницькому відбулися громадські слухання за участю представників міської влади, незалежних експертів щодо доцільності добудови 3-го і 4-го енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.

Згідно з резолюцією, яку ухвалили на слуханнях, хмельничани визначили, що "стратегічно недоцільно нарощувати ядерні потужності в умовах, коли Україна вже має надлишкові потужності", а також зобов'язали владу провести екологічну експертизу проекту добудови і референдум, передає УНІАН.

У документі зазначили альтернативні можливості розвитку регіону, зокрема туристичні, а також запропонували вдвічі знизити тарифи на електроенергію для населення 30-кілометрової зони ХАЕС та згодом для радіусу у 100 км.

За словами заступника генерального директора ХАЕС Олега Рахлінського, "будівництво двох енергоблоків дасть великий поштовх для розвитку не лише держави, але й Хмельниччини". Він додав, що керівництво ХАЕС виконує державне завдання, а не бажання дирекції станції.

Рахлінський резюмував, що, згідно з результатами обстеження, існуючі енергоблоки витримають добудову, також для охолодження існуючих потужностей водойм вистачить.

Нагадаємо, голова Хмельницької ОДА Василь Ядуха наголосив, що альтернативи атомній енергетиці в Україні немає.

"АЕС виробляють майже половину енергії, яку споживає народногосподарський комплекс. А її собівартість майже удвічі-тричі нижча від енергії, виробленої гідроелектростанціями. У контексті цього прошу всіх звернути увагу на безпеку будівництво самих блоків - вони здатні витримати землетрус при 7 балів за шкалою Ріхтера", - зазначив він.

9 червня 2010 року Кабінет міністрів і уряд Російської Федерації підписали рамкову угоду про добудову третього й четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Угодою передбачається, що російська сторона забезпечує фінансування проекту в обсязі, необхідному для проектування, будівництва та введення в експлуатацію блоків, зокрема для оплати послуг і товарів, які поставляються з РФ в Україну.

Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го й 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС у жовтні 2008 року стала російська компанія "Атомстройекспорт".

У конкурсі, окрім "Атомстройекспорту", брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Мінпаливенерго затвердило рішення міжвідомчої комісії про визнання переможцем конкурсу "Атомстройекспорту", який представив проект реакторної установки В-392.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!