"Енергоатом" хоче восени говорити з ЄБРР про кредитування

Середа, 11 травня 2011, 18:37

НАЕК "Енергоатом" розраховує в жовтні почати узгодження з ЄБРР і Агентством Європейського Союзу з атомної енергетики Euroatom умов залучення кредиту в розмірі близько 800 мільйонів євро на виконання комплексної програми підвищення безпеки українських АЕС.

Про це журналістам повідомив перший заступник генерального директора відособленого підрозділу "Енергоатома" "Атомпроектінжиніринг" Геннадій Сазонов, передає УНІАН.

За його словами, до переговорів сторони приступлять лише після завершення проведення екологічної оцінки проекту програми, яку наразі на замовлення НАЕК проводить міжнародна компанія Poyry.

"Самі переговори за умовами кредитної угоди почнуться після того, як ми їм здамо звіт про оцінку. Тобто це жовтень-листопад", - сказав Сазонов.

Нагадаємо, для виконання екологічної оцінки "Енергоатом" раніше провів конкурс із вибору незалежного консультанта, за результатами якого наприкінці березня підписав відповідний контракт із міжнародною компанією Poyry.

Послуги консультанта фінансуються за рахунок наданого "Енергоатому" гранту від ЄБРР.

Сазонов нагадав, що раніше українська сторона розробила два проекти техніко-економічного обгрунтування реалізації комплексної програми підвищення безпеки АЕС, один із яких було направлено наприкінці січня ЄБРР і Euroatom для вивчення й можливості ухвалення рішення про надання кредитних коштів.

Заступник генерального директора повідомив, що згідно з ТЕО, попередня вартість реалізації програми становить близько 1,2 мільярда євро, з яких 30%, або близько 400 мільйонів євро, "Енергоатом" планує профінансувати за рахунок власних коштів, а решту 70%, або близько 800 мільйонів євро, залучити як кредит у ЄБРР і Euroatom.
У серпні 2010 року керівництво НАЕК заявляло про плани залучити понад мільярд євро у ЄБРР і Euroatom на реалізацію програми підвищення безпеки АЕС.

"НАЕК "Енергоатом" - найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва понад 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. Компанія об`єднує чотири діючі українські атомні електростанції з 15 енергоблоками, а також Ташлицьку ГАЕС і Олександрівську ГЕС сумарною встановленою потужністю 14 139,5 МВт.

На НАЕК "Енергоатом" покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"