Думка експерта: Падіння нафти на 10% на початку травня відкоригує ціни на пальне

Середа, 11 травня 2011, 15:53

Зниження котирувань на нафту на початку травня відкоригує подальшу сереню ціну на нафтопродукти.
 
Таку думку в коментарі "Економічній правді" висловив експерт консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.
 
"Котирування на нафту і на нафтопродукти в Європі були знижені. Якщо на кінець квітня нафта коштувала близько 125 доларів за барель, то 9 травня нафта вже  коштувала 113 доларів за барель. 9-10% це істотне зниження. Цей ціновий провал у період травневих свят відкоригує подальшу середню ціну", - спрогнозував він.
 
Сіренко додав, що у травні підвищений попит на бензини пов'язаний з початком автомобільного сезону в Америці, що накладає відбиток на формування котирувань.
 
Ціни ж в середині України формуються на підставі європейських котирувань та внутрiних чинникiв.
 
"Лисичанський НПЗ у травні планує переробити близько 540 тисяч тонн з урахуванням давальницької переробки нафти "Нафтогазу". "Укртатнафта" збільшить переробку до 250-300 тисяч тонн. Нажаль, стоїть Одеський НПЗ. Можливо відновить роботу в цьому місяці один з західно-українських НПЗ, які накопичили достатньо сировини для переробки. Буквально в другій декаді. Укргазвидобування тимчасово зупинилася на ремонт", - повідомив співрозмовник.

Щодо обсягів наповнення ринку нафтопродуктами, переконаний Сіренко, то до кінця травня особливих змін не передбачається.
 
"Мозирський НПЗ знизив переробку у зв'язку плановими ремонтами. Для українських трейдерів це зниження відіб'ється не раніше двадцятих чисел травня, може - початок липня. У кошику імпорту білоруські нафтопродукти займають більше 50%. Поки відвантаження йдуть. З іншої сторони збільшують переробку наші два НПЗ у Кременчузi та Лисичанську. Їх збільшення дає підставу прогнозувати більш менш стабiльну ситуацію в обсягах до кінця травня", - підкреслив експерт.
 
За даними Сіренка, цінова вилка на бензин марки А-95 становить приблизно 9,9 - 10,45 гривень за літр, дизпаливо - 9,6 і майже до 10 гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!