Швейцарія скасує податкові пільги для багатих іноземців

Вівторок, 10 травня 2011, 13:45

Відразу шість швейцарських кантонів мають намір провести референдуми з приводу відмови від надання податкових послаблень заможним іноземцям.

В одному з них, Тургау, голосування може відбутися вже цього тижня, повідомляє портал "Дело".

З ініціативою скасування подібних податкових пільг по всій країні виступають ліве партійне об'єднання франкомовних кантонів Alliance de Gauche, лівоцентристська партія соціал-демократів, а також "зелені".

Зараз понад 4 тис. багатіїв-іноземців, які проживають у Швейцарії, платять податки паушально, тобто з певною обговореної суми, а не з усього доходу.

Це право надається тим, хто уперше переїхав в країну.

Як правило, вони платять приблизно п'ятикратну вартість оренди житла у Швейцарії.

Так, за словами одного з членів парламенту, автогонщик Міхаель Шумахер платить лише 10% від тієї суми податку, яку він повинен був би заплатити, якщо б така пільга була скасована.

В основному багатії обирають місцем проживання кантони Во, Женева, Вале, Тічино і Граубюнден.

Особливе оподаткування, що існує в Швейцарії, виявилося вельми привабливим для фінансистів із Лондона і деяких інших європейських країн.

Найбільше Швейцарія манить лондонських банкірів і менеджерів хедж-фондів.

Причина - жорсткість регулювання у фінансовій галузі та введення 50-відсоткового податку на бонуси британських "жирних котів".

Свої головні офіси в альпійську країну перевели два найбільші лондонські хедж-фонди - Brevan Howard, в управлінні якого перебуває понад 32 млрд. доларів, а також Bluecrest, який керує активами в обсязі 25 млрд. доларів.

Крім мільйонерів із Сіті, із задоволенням дихають гірським повітрям багатії з Італії, Франції, Росії, Німеччини та скандинавських країн.

Низка кантонів, до речі, уже провели референдуми і скасували податкові пільги для багатіїв, які емігрували в країну.

Так, один із фінансових центрів країни, Цюріх, відмовився від подібного оподатковування з 2010 року.

У результаті майже половина заможних багатіїв-іноземців, які проживали там, полишили країну.

Цілком імовірно, що скасування податкових послаблень для багатих людей і в інших кантонах змусить їх віддати перевагу Швейцарії країни з м'яким податковим режимом, наприклад Мальту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"