Україна направила вектор до Китаю - експерт

Неділя, 1 травня 2011, 10:30

Зовнішньоекономічна політика України із "двовекторної" перетворилась на "тривекторну" із включенням до орбіти економічних інтересів Китаю.

Таку думку висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, передає УНІАН.

"За часів Кучми було 2 головних вектори - Захід і Росія. Треба було шукати баланс між двома цими напрямами. Зараз формується третій кут цієї багатовекторності - Китай. Активні контакти в квітні з високими представниками КНР, візит Азарова до Китаю, приїзд китайських керівників до України свідчить про те, що Китай для нас зараз стає одним з головних стратегічних партнерів", - сказав експерт.

У той же час, на думку Фесенка, зростає актуальність "каспійського вектора". 

"Зараз президент України перебуває в Азербайджані, але мало хто звернув увагу, що перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв на початку квітня перебував в Туркменістані. Україна хоче повернутися на туркменський ринок енергоносіїв, тому що він був би більш дешевим і привабливим для нас", - повідомив керівник Центру прикладних політичних досліджень.

Також, за його словами, основна дискусія квітня розгорталася навколо вибору головного вектора зовнішньоекономічної інтеграції: створення зони вільної торгівлі з ЄС чи входження до Митного союзу (Росія, Білорусь, Казахстан).

"Янукович і український уряд намагаються знайти певний компроміс між нашими інтересами і нашими відносинами з ЄС і з росіянами... Поки що - це головний пріоритет - будемо створювати зону вільної торгівлі з ЄС, а з росіянами хочемо знайти баланс інтересів за формулою "3+1". Тобто, не вступаючи у Митний союз, все ж таки домовитись про певний привілейований режим", - пояснив він.

Як заявляв раніше перший віце-прем‘єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Клюєв, якого призначено національним координатором України з питань співробітництва в рамках СНД, Україна готова шукати компроміс щодо угоди про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом вже кінця цього року.

Відповідну угоду збираються ратифікувати 2012 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!