Лавров побачив прагматизм в словах Януковича

П'ятниця, 8 квітня 2011, 14:38
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає прагматичною позицію України щодо вступу в митний союз у рамках Єдиного Економічного Простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном.

Про це він сказав під час засідання Ради міністрів закордонних справ Співдружності Незалежних Держав, повідомляють "Українські новини". 

"Я почув слова президента України й побачив у них здоровий глузд, прагматизм і прагнення забезпечити максимально інтереси української держави", - сказав Лавров. 

На думку міністра, вступ до митного союзу не перешкодить прагненню України до євроінтеграції.

Адже, зі слів Лаврова, Росія, яка є членом митного союзу, теж має намір домагатися створення зони вільної торгівлі Європейським Сполучником.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко також вважає, що вступу до митного сполучника не перешкоджатиме євроінтеграції України.

"Не бачу протиріч між тим, що ми намагаємося досягти в Брюсселі, і нашими переговорами з нашими партнерами СНД, з якими нас об'єднують широкі зв'язки", - сказав Грищенко.

Лавров у свою чергу також зазначив, що країни-учасниці митного союзу ведуть переговори про створення зони вільної торгівлі з Новою Зеландією, Швейцарією й іншими державами, які перебувають в зоні вільної торгівлі ЄС.

7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що припускає участь України в митному союзі ЄЕП у форматі "3+1". 

Раніше європейські політики неодноразово заявляли, що вважають взаємовиключним створення Україною зони вільної торгівлі з ЄС й її вступ до митного союзу ЄЕП.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!