Україна проведе на своїх АЕС стрес-тести

П'ятниця, 8 квітня 2011, 11:56
Україна, як і країни Євросоюзу, планує провести стрес-тести на своїх атомних електростанціях.

Додаткові перевірки в Україні мають почати влітку, повідомили Deutsche Welle в Державній інспекції ядерного регулювання.

Українські фахівці з ядерної безпеки до кінця року мають намір провести переоцінку та аналіз всіх небезпечних факторів, які можуть вплинути на роботу АЕС під час позаштатних ситуацій.

Всі чотири діючі українські атомні станції протестують на здатність витримувати землетруси, смерчі, буревії та затоплення, розповів головний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев.

"На ці позапроектні аварії ми повинні прорахувати сучасними методами, що може відбутися з енергоблоками. І потім вирішуватимемо, що потрібно зробити: дизелі додаткові поставити, воду зайву передбачити чи сірчану кислоту. Це будуть поглиблені перерахунки, які не робилися при проектуванні", - зауважив Гашев.

За його словами, імітація цих катаклізмів на українських станціях проводитися не буде. Імітація небезпеки на АЕС в Україні проводитиметься лише на комп’ютерних програмах на предмет збігу природних факторів і їхнього впливу на роботу станцій.

Найближчим часом МАГАТЕ має завершити розробку методики проведення стрес-тестів на всіх світових АЕС. Документ за тиждень зобов’язалася вивчити і ухвалити Єврокомісія.

Лише після цього стрес-тести дозволять проводити в європейських країнах.

Раніше країни-члени ЄС вже погодилися провести такі перевірки своїх реакторів.

Як відомо, після землетрусу й цунамі в Японії була ушкоджена атомна електростанція "Фукусіма-1", внаслідок чого стався витік радіації, зокрема, в води океану.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!