Зернові квоти продадуть на аукціоні

П'ятниця, 8 квітня 2011, 11:52

Верховна рада прийняла в цілому закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення державної підтримки розвитку сільського господарства", який надає Кабінету міністрів право продавати квоти на експорт зерна на аукціоні.

За цей документ у четвер проголосували 264 народних депутати з 313 зареєстрованих в залі, інформує "Інтерфакс-Україна". 

Закон передбачає, що кошти від продажу квот будуть акумулюватися на окремому спеціальному рахунку держбюджету і використовуватися на державну підтримку розвитку сільського господарства, зокрема, на компенсацію товаровиробникам посіву гречки - 30%, і інших зернових - 70%.

Закон набирає чинності з дня опублікування.

Як повідомлялося, на початку жовтня 2010 року уряд ввів квотування експорту зерна на термін до 31 грудня 2010 року. В кінці минулого року воно було продовжено до 31 березня 2011 року.

Наприкінці березня уряд вирішив продовжити квотування зерна ще на квартал, збільшивши квоту на експорт кукурудзи на 2 мільйона тонн.

Міністр аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюк повідомив, що розподіл цієї квоти відбудеться на аукціоні.

Про плани розподілу квот на аукціонах для запобігання корупції уряд заявив ще восени 2010 року. Український парламент на початку листопада прийняв в першому читанні відповідний законопроект, однак остаточно закон не був затверджений.

За весь час дії квот вони розподілялися двічі способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які необхідні для подачі заявки на отримання квоти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!