Янукович хоче до нафтотранспортного "коридору"

Четвер, 28 квітня 2011, 11:43

Україна зацiкавлена в активнiй участi у проектi Євро-Азiйського нафтотранспортного коридору.

Про це заявив президент Вiктор Янукович в iнтерв'ю азербайджанському iнформацiйному агентству "Тренд", повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Україна також зацікавлена в активнiй участi у цьому проектi, зокрема шляхом надання транзитних послуг. Стосовно європейських споживачiв, то вони отримають найкоротший, а тому й економiчно вигiдний шлях доставки каспiйської нафти для завантаження своїх нафтопереробних потужностей", - сказав він.

Зокрема, український президент наголосив, що в сiчнi 2011 року пiд час Всесвiтнього економiчного форуму в Давосi Україна уклала двостороннi угоди у сферi транспортування нафти i поставок скрапленого природного газу, якi, за його словами, створюють необхiдну основу для подальшого розвитку спiвробiтництва.

також Янукович нагадав, що вже пiвтора року Азербайджан здiйснює постачання нафти для переробки на Кременчуцький нафтопереробний завод, i планується збiльшення цих постачань.

За його словами, Україна розпочала транзит азербайджанської нафти трубопроводом "Одеса-Броди" для бiлоруських споживачiв.

"При цьому зазначу, що регулярнi поставки каспiйської нафти нафтопроводом "Одеса-Броди" в аверсному режимi не лише пiдвищують рiвень завантаженостi нафтотранспортної системи, а й змiцнюють енергетичну безпеку регiону i Європи загалом, пiдтверджуючи роль України як надiйної країни-транзитера", - наголосив Янукович.

На думку глави української держави, в умовах, коли свiтовi цiни на нафту неухильно пiдвищуються, Європа по-новому може розглядати проект ЄАНТК.

Янукович наголосив, що вже 2011 року до чинних контрактiв на транзит 4 млн. тонн азербайджанської нафти до Бiлорусi Україна може додати транзит як мiнiмум 3 млн. тонн на європейськi нафтопереробнi заводи.

"Зокрема, ми плануємо предметно обговорити з Польщею питання транспортування каспiйської нафти в напрямку Словаччини, Чехiї, Угорщини та iнших споживачiв Центральної та Схiдної Європи в рамках першого етапу реалiзацiї проекту ЄАНТК", - сказав Янукович.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!