Прем'єр зобов'язав контролювати проведення посівної

Середа, 27 квітня 2011, 11:12

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає за необхідне, щоб Міністерство агарної політики і продовольства та місцеві органи влади тримали на постійному контролі проведення весняно-польових робіт.

Про це він заявив, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у середу.

"Рада міністрів АРК та облдержадміністрації повинні тримати на постійному контролі проведення весняно-польових робіт і постачання сільськогосподарським виробникам якісних насіння, палива, добрив", - сказав глава уряду.

Азаров відзначив, що Україна практично завершила сівбу ранніх ярових зернових культур.

Зокрема, за його словами, до 26 квітня площі під цими культурами склали 3,5 млн. га, або 95% від прогнозів.

Прем'єр також повідомив, що агрогосподарства засіяли цукровим буряком 87% прогнозованих площ, провели підгодівлю озимих на 6,3 млн. га, або 97% від плану.

Водночас, він зазначив, що Україні необхідно здійснити чималі обсяги сільгоспробіт і доручив Міністерству аграрної політики і продовольства і місцевим органам влади вжити всі заходи для виконання намічених завдань у повному обсязі.

Прем'єр вважає за необхідне, щоб Мінагропрод оперативно маневрував ресурсами, необхідними для підтримки проведення комплексу весняно-польових робіт.

Він також нагадав, що уряд передбачив механізми пільгових поставок міндобрив і палива аграріям для проведення сівби у 2011 році, зауваживши, однак, що ці механізми "мають певні недоліки".

"Введений алгоритм забезпечення мінеральними добривами і особливо паливом за пільговими цінами має свої недоліки", - сказав глава уряду.

Крім цього, прем'єр упевнений, що завдяки скоригованій в 2011 році структурі посівних площ Україна зможе повністю забезпечити себе зерновими, технічними і круп'яними культурами в межах балансів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!