Біометричні паспорти коштуватимуть 700 гривень

Четвер, 21 квітня 2011, 19:48

Паспорти з біометричними даними для українців коштуватимуть близько 700 гривень.

Про це заявив директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак, відповідаючи на запитання, коли українцям можна планувати свої поїздки в Європу без віз, передає ТСН.

За його словами, безвізовий режим з Європою для короткострокових поїздок кожен встановлюватиме для себе особисто, навіть після підписання Договору про режим безвізових поїздок.

Якщо українець придбає для себе біометричний паспорт, то йому не потрібно буде йти в посольство країни отримувати візу, не придбає - буде, як і раніше, стояти в чергах.

При цьому експерт наголосив, що вартість Шенгенської візи становить 35 євро, тоді як паспорти з біометричними даними, випущені концерном ЄДАПС, коштуватимуть близько 700 гривень.

"Це достатньо висока ціна для наших громадян. Навіть середньоєвропейська ціна біометричних паспортів - а всі громадяни Євросоюзу мають отримати їх до кінця року - становить 45-50 євро", - зазначив він.

Крім того, за словами Чумака, "альтернативи ЄДАПСу в цьому процесі не існує, і вони вже заявили про свою готовність з червня-липня випускати паспорти".

"Якби провести тендер із залученням іноземних компаній, вартість біометричного паспорта зменшилася б у рази. Проте біометрика - це доступ до персональних даних, а іноземцям ми його надати не можемо", - сказав експерт.

Він наголосив, що Центр обробки персональних даних МВС був побудований на території приватної компанії ЄДАПС.

Як відомо, технічною передумовою підписання Договору про режим безвізових поїздок громадян України у країни ЄС є наявність в Україні випуску паспортів із сканованими відбитками пальців або ж сітківкою ока.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!