Китай продовжує просувати юань на світових ринках

Середа, 20 квітня 2011, 11:37

Китай докладає додаткових зусиль, щоб підвищити привабливість своєї валюти для транснаціональних компаній, і готує цілий ряд нових заходів для створення нової "фінансової екосистеми", центром якої буде юань.

Про це пише The Wall Street Journal, передає "Інтерфакс".

Народний банк Китаю в даний час розглядає нові правила, які полегшать процедуру репатріації коштів у юанях, отриманих в результаті офшорних операцій, заявив WSJ представник гонконзького ЦБ.

Подібний крок зніме обмеження, які не дають розвиватися юаневим ринкам в Гонконгу та іншим фінансовим центрам за межами материкового Китаю.

В даний час на ввезення значних сум будь-яких валют, включаючи юань, в КНР потрібно отримати дозвіл влади.

Ця система дозволяє Китаю краще контролювати курс юаню і запобігати спекуляції нацвалютою.

Після реформи валютного регулювання китайські та іноземні компанії отримають доступ до дешевого фінансування в Гонконзі за рахунок розміщення боргових зобов'язань, номінованих у юанях, а потім зможуть ввезти ці кошти в КНР для фінансування своєї діяльності на її території.

Процентні ставки за кредитами для компаній в Китаї перевищують 6% річних, у той час як у Гонконгу середня ставка - 2,6%.

Крім того, скасування ряду обмежень наблизить вільну конвертацію юаня, що дозволить ринку, а не регуляторам визначати реальну вартість китайської валюти.

Разом з тим багато хто вважає, що, незважаючи на майбутнє пом'якшення регулювання, повної конвертованості юаня чекати доведеться ще дуже довго.

Якщо всі плани Китаю увінчаються успіхом, то з часом використання юаня за межами КНР значно зросте, і розклад сил на світових валютних ринках вже ніколи не буде колишнім.

У кінцевому підсумку юань може змінити долар, який був основною резервною валютою світу з кінця Другої світової війни, в міжнародних розрахунках, і тоді з ослабленням попиту на долар в США можуть вирости реальні процентні ставки і вартість залучення коштів для всіх, включаючи федеральний уряд і споживачів.

Черговим підтвердженням того, що Китай відмовляється від "доларової залежності", є розширення використання юаню у зовнішньоторговельних операціях.

У першому кварталі 2011 року розрахунки по 7% зовнішньоторговельних операцій Китаю проводилися в юанях, рік тому цей показник дорівнював лише 0,5%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!