Уряд не хоче розлучатися з ЄДАПСом

Субота, 2 квітня 2011, 10:54

Незважаючи на підписання президентом Віктором Януковичем указу від 3 березня про скасування обов'язкового застосування голографічного захисту документів, сьогодні як і раніше документи з голограмами використовуються усіма відомствами.

Для їх скасування необхідні рішення органів виконавчої влади, які видають і продають дані види документів.

Однак, за інформацією DT.UA , на засіданні Кабміну 28 березня заступник міністра фінансів Ю. Шевченко представив проект постанови уряду про затвердження переліку бланків цінних паперів і документів суворої звітності.

Насамперед дивно, що постанова стосується не всіх органів центральної влади, а лише шести міністерств - аграрної політики, закордонних справ, освіти, охорони здоров'я, оборони та соціальної політики.

Проте документи суворої звітності випускаються, зрозуміло, й іншими структурами уряду. Складається враження, що Мінфін навмисно "забув" узгодити питання бланків з міністерствами інфраструктури та економіки, щоб не довелося демонструвати проект постанови запеклим противникам "ЄДАПС" - Б.Колеснікову і М.Бродському.

Проектом передбачається скорочення переліку бланків суворої звітності всього на сотню - з 453 до 350. При цьому немає ніякого обгрунтування - навіщо державі настільки широка номенклатура документів, багато з яких можна уніфікувати.

За даними DT.UA, прем'єр-міністр Азаров на засіданні Кабміну 28 березня вимагав від Мінфіну представити новий проект постанови і скоротити кількість бланків суворої звітності всього до 10-15.

Поки ж ця система працює, і її модернізація вимагає не тільки боротьби з корупційною голографічного аферою, а й перегляду логістики і процесингу управлінських рішень у рамках всього держапарату.

95% документів суворої звітності можуть бути легко і безболісно скасовані державою, а процеси, які вони регламентували, може і повинен вирішувати електронний документообіг та електронні засоби зв'язку. Усунення мільйонів документів вартістю до 100 гривень кожен дозволить заощадити державі і суспільству до 8 мільярдів гривень на рік.

До списку бланків, які пропонується залишити, включені, зокрема, паперовий і пластиковий абонементні талони на паркування в Києві - паркувальні талони інших міст та областей України в переліку відсутні.

Серед інших найбільш дивних видів документів суворої звітності, необхідність існування яких викликає сумнів, слід відзначити акти прийому-передачі транспортного засобу; акредитаційний сертифікат установи охорони здоров'я та атестат акредитації спеціальній лабораторії діагностики СНІД; атестати старших наукових співробітників; квиток державної лотереї;

Квитково-облікові листи форм для маршрутного транспорту; бланк документа суворої звітності для видачі документів суворої звітності на право здійснення авіаційної діяльності; чотири види дипломів бакалавра і 12 видів дипломів спеціалістів і молодших спеціалістів; два види дипломів докторів наук та докторів філософії; чотири види дипломів кваліфікованого працівника;

Два види квитанцій на право користування комплектом постільних речей; п'ять видів талонів на право одержання проїзних квитків зі знижкою; п'ять видів паспортів, дев'ять різних видів бланків для ліцензійної діяльності; два види акцизних марок; документи, що підтверджують особу одержувача пільг, і окремо - документи, що підтверджують право отримувача пільг на одержання пільг;

Оокремі посвідчення для батьків загиблого шахтаря, дітей загиблого шахтаря і членів сім'ї загиблого шахтаря; військові документи, що засвідчують звання; окреме посвідчення "Ветеран військової служби", "Ветеран праці" та "Ветеран державної служби спецзв'язку захисту інформації";

Три різних види посвідчень для трактористів-машиністів та окремо талон попереджень до посвідчення тракториста-машиніста; вісім видів посвідчень ліквідаторів Чорнобильської аварії, дев'ять видів проїзних документів; три форми обліку проїзних документів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!