В "Укртелекомі" масово звільняють співробітників

Вівторок, 19 квітня 2011, 10:10

В "Укртелекомі" почалися масові скорочення штатів.  

Зокрема, з семи відділів Центру управління телекомунікаційними мережами оператора - 77 співробітників, скорочують чотири - 32 співробітники.

Про це стверджують співробітники центру в листі, який вони направили главам Фонду держмайна Олександру Рябченко та Федерації профспілок України Василю Харі, омбудсмену Ніні Карпачовій та голові "Укртелекому" Георгію Дзекону, пише видання "Комерсант Україна".

"Працівникам пропонують звільнитися за згодою сторін або написати заяву про переведення на 8-годинний робочий тиждень зі скороченням окладу з 1 червня", - пишуть співробітники "Укртелекому".

Подібна реорганізація проводиться і в регіонах. Так, у понеділок депутат Дніпропетровської облради Катерина Відякіна заявила, що за останні кілька місяців чисельність місцевої філії оператора скоротилася майже в 2 рази.

Про те, що працівникам пропонують підписати заяви про звільнення "за згодою сторін", вони говорять і на юридичних форумах, де просять юридичну консультацію з даного питання.

У прес-службі оператора, а також голова правління компанії Георгій Дзекон на запит не відповіли. Не стала коментувати цю тему і директор департаменту маркетингу "Укртелекому" Світлана Каткова.

У її департаменті, за словами джерел в апараті, також пройшли значні скорочення. А голова об'єднаного профкому підприємства Людмила Топіхіна заявила, що скорочень в компанії немає.

"Є реорганізація, люди йдуть за угодою сторін, - заявила вона .- Їм усім виплачується компенсація".

Співробітники "Укртелекому" у своєму листі зазначають, що за чинним колективним договором оператора при звільненні за згодою сторін працівники зі стажем до 10 років отримують в якості компенсації 3 посадових окладу, зі стажем від 10 до 20 років - 4, зі стажем більше 25 років - 6.

Ця угода діє до моменту передачі прав власності на держпакет акцій підприємства новому власнику - австрійському концерну EPIC.

11 березня концерн підписав договір про покупку компанії з Фондом держмайна, але права на акції компанія отримає тільки в травні після перерахування всієї суми покупки.

Але з моменту підписання договору розміри компенсації значно вищий, йдеться в умовах приватизації.

Співробітники зі стажем до 5 років повинні отримати не менше 6 місячних посадових окладів, річний оклад - пропрацювавших від 5 до 10 років, дворічний - зі стажем роботи від 10 до 20 років і трирічний - працюючі більше 20 років.

"У першу чергу зараз скорочують старожилів", - говорить один з авторів листа Володимир Дичко, який пропрацював в "Укртелекомі" 15 років.

У результаті новий власник компанії значно економить на скороченні, говорить аналітик інвестиційної групи ТАСК В'ячеслав Іванишин.

Річний фонд оплати праці "Укртелекому" становить понад 2,3 мільярда гривень. А середньорічна кількість співробітників "Укртелекому" в 2010 році склало 75,7 тисяч чоловік.

Тобто, якщо "Укртелеком" скоротить хоча б 20% співробітників з середнім стажем роботи в компанії від 5 до 10 років, після отримання прав на компанію їм потрібно буде виплатити близько 460 мільйонів гривень. А зараз - в 4 рази менше.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!