Уряд удесятеро скоротив видатки на міжнародний піар України

П'ятниця, 15 квітня 2011, 13:10

У 2010-2011 роках Кабінет міністрів запланував виділяти лише по 8 млн. гривень на рік на іміджеву програму України.

Раніше планувалося витрачати на ці цілі удесятеро більше - до 83 млн. гривень на рік, нагадує WEEKLY.UA.

"Популярність країни серед закордоннних туристів, а також ділових партнерів пропорційна зусиллям, витраченим на розкручування іміджу", - пояснив голова парламентського підкомітету з розвитку туризму в парламентському комітеті з питань сім'ї, молодіжної політики та туризму Євген Суслов.

"На жаль, туристичний напрям фінансується бюджетом за залишковим принципом. Системної роботи немає, більша частина коштів витрачається на зарплати, а на гроші, що залишилися, видаються якісь буклети, ще вистачає на проведення презентацій за кордоном, і на цьому все", - констатує депутат.

Як відомо, іміджеву програму Україні затвердив ще попередій уряд на період 2009-2011 років: семінари, виставки, публікації в провідних світових ЗМІ, створення фото-, відео-та електронних матеріалів, проведення соцдосліджень і т.д.

Для виконання всього задуманого було передбачено чимале як для українського бюджету фінансування.

Протягом трьох років планувалося виділити майже 198 млн. гривень, ще 34 млн. гривень повинні були "підкинути" місцева влади.

Тобто кожен рік на піар країни передбачалося 74-83 млн. гривень.

На практиці все виявилося зовсім по-іншому. Наприклад, у 2009 році стаття "Формування міжнародного позитивного іміджу" в держбюджеті взагалі відсутня.

На відсутність скоординованої рекламної політики України за кордоном скаржаться і туроператори.

"Одного разу в Італії проводилася виставка, і самі італійці звернулися до нашого МЗС із проханням надати контакти фірм, готових приймати іноземних туристів у країні. "Наші" відповіли, що таких просто немає!", - неофіційно розповів директор однієї з українських фірм.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!