Польща зацікавлена у добудові "Одеса-Броди"

Середа, 13 квітня 2011, 16:52

Польща підтверджує зацікавленість у добудові нафтопроводу "Одеса-Броди" до Гданська.

Про це прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив на брифінгу в Києві, передає УНІАН.

"Польща підтверджує свою зацікавленість у розвитку цього проекту. Для нас цей проект є суттєвим елементом для диверсифікації постачань енергоносіїв. І тому якщо йдеться про політичне рішення, то нічого не змінилося в позиції Польщі", - сказав Туск.

При цьому він наголосив, що і Україна, і Польща повинні спільно вирішити фінансові й організаційні питання для розвитку цього проекту.

"Залучатиметься багато коштів. І ті, хто ці кошти інвестуватиме, повинні бути впевнені, що цей проект демонструватиме не тільки політичну солідарність, а й принесе економічний результат", - наголосив польський прем'єр.

Він сказав, що Україна і Польща планують сформулювати перелік питань з добудови нафтопроводу, які вимагають детального вивчення і рішення.

"Головне визначити ті суб'єктивні перешкоди, які буде необхідно ліквідувати надалі", - наголосив Туск.

Він відзначив, що питання про добудову нафтопроводу "Одеса-Броди" до Гданська він обговорював з президентом Віктором Януковичем.

Ідея проекту будівництва Євроазіатського нафтотранспортного коридору Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ виникла всередині 90-х років. Вона передбачала будівництво нового транспортного коридору нафти, який дав би змогу поставляти каспійську нафту до країн Західної і Центральної Європи.

23 травня 2003 року в Брюсселі уряду України, Польщі і Єврокомісія підписали спільну декларацію про підтримку проекту ЄАНТК. Єврокомісія також виділила 2 мільйона євро на проведення ТЕО будівництва трубопроводу Броди - Плоцьк, який дозволив би протягнути вже збудовану українську трубу з Одеси до польського Гданська.

Вартість реалізації ЄАНТК на базі нафтопроводу "Одеса-Броди", згідно із затвердженим ТЕО, становить від 2 до 8 мільярдів доларів залежно від обсягів транспортування нафти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!