Укрсоцбанк уперше за десятиліття заплатить міноритаріям

Вівторок, 12 квітня 2011, 09:37

Укрсоцбанк вперше мінімум за 10 років вирішив виплатити дивіденди за звичайними акціями у розмірі 30% чистого прибутку за 2010 рік - 8,683 млн. гривень.

Це рішення було прийнято 8 квітня акціонерами банку, найбільшим із яких є UniCredit Bank AG (прямо та опосередковано володіє 95,41%), пише газета "Комерскант-Україна".

Кошти отримають понад 12 тис. акціонерів. Власники привілейованих акцій цього року отримають дивіденди на загальну суму 25,1 тис. гривень.

В Укрсоцбанку пояснили своє рішення тим, що з 1 січня набула чинності норма ст. 11 закону "Про управління об'єктами держвласності".

Тепер "госптовариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, до 1 травня року, наступного за звітним, повинні прийняти рішення про направлення не менше 30% чистого прибутку на виплату дивідендів".

"Для нас було принциповим здійснити виплату всім власникам акцій банку", - повідомив голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін.

У банку зазначили, що частка держави незначна: "Можна навіть сказати - мізерна, але це дало підставу прийняти таке рішення".

Дата останньої виплати дивідендів за звичайними акціями невідома, оскільки такого не було за весь період роботи Бориса Тимонькіна в банку з 2001 року.

Міноритарний пакет може належати державі через Фонд держмайна.

У серпні 2004 року фонд виставляв на аукціон акції Укрсоцбанку на суму 1552 гривні, але про результати продажу не повідомляв.

Втім, міноритаріям банку особливо радіти нічому, зазначає видання.

"Дивіденди хоч і становлять 30% від чистого прибутку, є мізерно малими в перерахунку на акцію - 0,07 коп., що передбачає дивідендну прибутковість менше 0,01%. Ця цифра навряд чи може суттєво вплинути на ринкову ціну акції", - говорить старший аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Євген Гребенюк.

Наприклад, власник акцій на 5 тис. гривень отримає дивіденди в сумі 50 копійок.

Акціонери-фізособи, згідно зі ст. 167 Податкового кодексу, отримають їх за вирахуванням 5-відсоткового податку.

"Для отримання дивідендів потрібно подати пакет документів. Юрособи навряд чи будуть це робити, гроші підуть отримувати бабусі, які ходять на всі збори акціонерів. Невиплачені кошти будуть висіти в активах як готівка, в пасивах - як відстрочені зобов'язання", - говорить один із трейдерів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!