Ціна "Укртелекому" не об'єктивна?

Субота, 5 березня 2011, 14:11

Ціну в 1,3 млрд. долара за "Укртелеком" складно визнати об'єктивною.

Про це пише "Дзеркало тижня. Україна".

Зрозуміти вагу 1,31 млрд. долар можна в порівнянні. Державну телекомунікаційну компанію Грузії було продано всього за 5 млн. доларів.

Причина: необхідність швидкого залучення інвесторів у напівзруйновану галузь, швидкий доступ до передових технологій, необхідність погашення боргів, які держава не мала можливості виплатити, відсутність необхідної нормативної бази.

Протилежний приклад. Телекомунікаційна компанія TDS у Данії, країні з населенням 5,5 млн. чоловік, у 2005 році була приватизована за 14 млрд. доларів.

Зрозуміло, таку суму бюджет крихітної країни отримав тільки в результаті системної підготовки до приватизації з боку держави.

Права та обов'язки інвестора чітко виписані і підлягають публічному контролю.

Видання вказує, що "Укртелеком" володіє у престижних центральних районах Києва, принаймні, сімома великими багатоповерховими адміністративними комплексами загальною площею в десятки тисяч квадратних метрів.

Володіє десятками гектарів землі по всій країні, сотнями об'єктів нерухомості. На балансі значаться 24 бази відпочинку під Києвом, Одесою, у найбільш ласих для девелоперів місцях.

Видання нагадує також, що попри всі кризи, послуги зв'язку продовжують бурхливе зростання: за прогнозами, зростання ринку на 10 - 20% збережеться як мінімум на найближче десятиліття.

"Укртелеком" на цьому ринку займає ключове становище.

"Так, стаціонарні лінії зв'язку, 89% яких контролює "Укртелеком", - це сегмент, який втратив перспективу.Так, "Укртелеком" не володіє своєю мережею мобільного зв'язку. Але комунікації майбутнього будуватимуться на основі інтернету. І тут "Укртелеком" має у своєму розпорядженні унікальні можливості. Це - магістральні канали зв'язку, які пролягають під усіма містами та більшістю населених пунктів України. Тисячі кілометрів цих магістралей пролягають під землею, і всередині в них начинка - пучок кабелів, якими відбувається передача даних", - пише видання.

"Широкосмуговий доступ до інтернету через станції мобільного оператора на порядок поступається можливостям передачі даних оптоволоконним кабелем. Мине чимало років, і телебачення, телефонія, державні послуги, платіжні системи, бізнес-процесинг - усе це буде зав'язано більшою мірою на оптоволоконну мережу. Той, хто контролює цю мережу, диктує правила гри на ринку зв'язку", - підсумовує автор статті.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!