Рахункова палата каже, що влада не подолала бідність

П'ятниця, 4 березня 2011, 15:25

Рахункова палата, провівши аналіз виконання програми з подолання бідності, повідомляє, що завдання програми не виконані, стратегічні напрями не досягнуті.

"У 2000 році Україна приєдналася до Декларації тисячоліття ООН, однією з цілей якої є викорінити крайню бідність та голод у світі. Наступного року були затверджені Стратегія подолання бідності та Комплексна програма забезпечення її реалізації на 2002-2009 року", - йдеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати.

Згідно з повідомленням, на всіх етапах дії комплексної програми визначені в ній показники рівня бідності жодного разу не досягнуті. Реалізації комплексної програми завершено у 2009 році.

"Внаслідок безпідставних та безвідповідальних управлінських рішень Мінпраці та Мінекономіки у 2008 році, комплексна програма втратила статус державної цільової, що позначилось на її фінансовому забезпеченні й ефективності виконання заходів", - констатують у відомстві.

За даними Рахункової палати, рівень бідності у 2009 році становив 26, 4%, перевищивши визначений прогноз на 4,9%.

"Кожний із восьми громадян країни у 2009 році потрапив до категорії крайньої бідності - рівень злиденності становив 13%. Передбачене до 2010 року скорочення рівня бідності до 21,5% і рівня крайньої бідності до 3% не відбулося", - зазначає контролююче відомство.

Експерти Рахункової палати зазначають, що прожитковий мінімум, який є критерієм формування рівня оплати праці та соціальних виплат, і досі визначається на підставі наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, затверджених урядом ще у 2000 році.

Разом з цим, на тлі зростання споживчих цін у 2000-2009 роках у 2,3 раза, прожитковий мінімум зріс лише в 1,9 раза.

Комплексною програмою передбачалося перейти від соціальних пільг до адресних виплат, проте розпочаті ще у 2003 році заходи не завершені навіть на рівні пілотного проекту, йдеться в повідомленні.

"Колегія Рахункової палати вважає, що в найкоротші строки необхідно затвердити Загальнодержавну програму подолання та запобігання бідності в Україні, Загальнодержавну програму зайнятості населення і Загальнодержавну програму розвитку соціального житла", - підкреслюють у відомстві.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!