МВФ поступився відсотками у тарифах на газ

Четвер, 31 березня 2011, 11:17

Мiжнародний валютний фонд погодився із необхiднiстю бiльш поступового пiдвищення цiн на природний газ для населення i теплокомуненерго, зокрема, збiльшення їх у квiтнi на 20% замiсть ранiше запланованих 50%.

Про це заявив постiйний представник МВФ в Українi Макс Альєр на 7-й щорiчнiй конференцiї iнвестицiйної компанiї "Драгон Капiтал" у Києвi в четвер, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Iшлося про пiдвищення на 50% у квiтнi, потiм ми погодилися на поступове - 20% у квiтнi і 10% у червнi", - сказав вiн.

Альєр наголосив, що Україна має пiдвищувати свою енергоефективнiсть i перетворити НАК "Нафтогаз України" на економiчно стiйку компанiю.

За його словами, нинiшня система субсидiй несправедлива й неефективна.

Представник МВФ також заявив про прiоритетнiсть для України пенсiйної реформи, оскiльки за часткою пенсiйних виплат стосовно ВВП i рiвня бюджетних дотацiй Пенсiйному фонду Україна є одним iз лiдерiв у свiтi.

"А в результатi - дуже низькi пенсiї, система просто не зможе iснувати в такому виглядi тривалий час", - наголосив вiн.

Альєр зазначив, що мета цих заходiв - щоб сукупний дефiцит держбюджету та НАК "Нафтогаз України" не виходив за 3,5% ВВП у 2011 роцi.

З iнших заходiв, яких МВФ очiкує вiд України, вiн назвав створення центрального депозитарiю, завершення процесу рекапiталiзацiї трьох нацiоналiзованих банкiв протягом двох-трьох мiсяцiв.

Як повідомлялося, наприкiнцi липня 2010 року МВФ вирiшив вiдновити спiвпрацю з Україною за новою програмою stand-by на 10 млрд. SDR (близько 15,6 млрд. доларів). Тодi ж Київ отримав перший транш у розмiрi 1,25 млрд. SDR.

У груднi 2010 року МВФ вирiшив видiлити Українi другий транш кредиту stand-by у розмiрi 1 млрд. SDR.

Програма stand-by передбачає надання Українi щокварталу ще восьми траншiв, починаючи з середини березня 2011 року, в разi успiшного продовження спiвпрацi.

Їх обсяг становить по 1 млрд. SDR кожен за винятком останнього розмiром 0,75 млрд. SDR.

Проте мiсiя МВФ, яка працювала у Києвi в лютому, не змогла вiдразу рекомендувати видiлення третього транша, заявивши про необхiднiсть протягом iще кiлькох тижнiв попрацювати над переглядом програми для пошуку компенсаторiв бiльш плавного, нiж передбачалося ранiше, пiдвищення тарифiв на газ.

Для отримання наступного траншу Україна також мала ухвалити до кiнця березня закон про пенсiйну реформу, проте президент Вiктор Янукович у серединi мiсяця заявив про необхiднiсть вiдкласти його розгляд.

Окрiм того, Нацiональна комiсiя регулювання електроенергетики вiдклала пiдвищення тарифiв на природний газ для населення i теплокомуненерго.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!