У Азарова хочуть продовжити квотування зерна

Середа, 30 березня 2011, 09:30

Міністерство економічного розвитку та торгівлі пропонує продовжити дію квот на експорт зерна в Україну.

Про це повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ" із посиланням на проект відповідної постанови.

Так, підрахувавши запаси зерна, які сьогодні є в наявності в країні, обсяг експорту з початку маркетингового року і враховуючи прогнозні показники по виробництву в наступному сезоні, Мінекономрозвитку вирішило ініціювати продовження квотування зерна до 30 червня 2011 року і збільшення обсягу експортної квоти на кукурудзу на 2 млн. тонн.

За інформацією Мінагрополітики, які наводить Мінекономрозвитку, виробництво зернових культур врожаю 2010 року склало 39,2 млн. тонн.

Таким чином, враховуючи початкові запаси зерна в обсязі 6 млн. тонн, пропозиція зернових у поточному маркетинговому році складає 45,4 млн. тонн.

Очікуване внутрішнє споживання зернових культур складає 26,1 млн. тонн, із яких на продовольчі потреби - 6,7 млн. тонн, на насіння - 2,8 млн. тонн, на корм худобі - 14,57 млн. тонн, на нехарчову переробку - 1,5 млн. тонн.

При формуванні кінцевих запасів на рівні 5,7 млн. тонн, можливості експорту зернових культур у поточному маркетинговому році становлять 13,6 млн. тонн, з яких пшениці - 5,1 млн. тонн, ячменю - 2,4 млн. тонн і кукурудзи - 5,9 млн. тонн.

У зв'язку з обмеженістю ресурсів для постачання зернових на зовнішні ринки та з метою стабілізації цінової ситуації на внутрішньому ринку Кабінет міністрів прийняв постанову №938  "Про встановлення обсягів квот на окремі види сільськогосподарської продукції, експорт якої підлягає ліцензуванню до 31 березня 2011 року, та затвердження Порядку видачі ліцензії на експорт окремих видів сільськогосподарської продукції та розподілу квот" від 4 жовтня 2010 року.

Всього з початку 2010/2011 маркетингового року фактичні обсяги експорту зернових культур з України склали 7,8 млн. тонн (пшениці - 2,8 млн. тонн, ячменю - 2,4 млн. тонн (повністю використані можливості експорту) і кукурудзи - 2,5 млн. тонн).

Таким чином, стверджують в Мінекономрозвитку, можливості експорту зернових з України у березні-червні 2011 року становлять 5,8 млн. тонн (пшениці - 2,3 млн. тонн, кукурудзи - 3,4 млн. тонн).

До 1 квітня 2011 року в рамках розподілених квот за укладеними контрактами з України може бути вивезено 1,5 млн. тонн зернових (кукурудзи - 1 млн. тонн і пшениці - 0,5 млн. тонн).

Крім того, згідно з міжурядовими угодами про вільну торгівлю, Україна поставить до країн, з якими укладено такі угоди, 1,3 млн. тонн зерна (0,5 млн. тонн пшениці і 0,8 млн. тонн кукурудзи).

Таким чином, можливості постачання з України зернових у квітні-червні поточного року становлять 2,9 млн. тонн.

Враховуючи наведене, Мінагрополітики вважає, що скасування обмежень експорту зернових культур призведе до значного їх подорожчання на внутрішньому ринку, що вплине практично на весь спектр продовольчих товарів (як сировину - у виробництві хлібобулочних виробів і як корми - у виробництві м'яса, м'ясопродуктів та яєць).

Як повідомлялося, у вівторок перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова заявила на Українському економічному саміті у Києві, що квоти на експорт зернових, які діють в Україні з жовтня 2010 року по 31 березня 2011 року, будуть скасовані, а замість них будуть введені "митні заходи".

За словами учасників аграрного ринку, мова йде про введення вивізних мит.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!