Росія пропонує Україні спільно торгувати з ЄС

Четвер, 3 березня 2011, 19:24

Росія пропонує Україні спільно встановлювати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом після приєднання до Митного союзу.

Про це заявив перший віце-прем`єр Росії Ігор Шувалов, повідомляє УНІАН.

"З 1 січня 2012 року запрацює єдиний економічний простір, що називається Євразійським Союзом, і ми будемо паралельно вести переговори про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом", - розповів він.

"Ми пропонуємо Україні не протиставляти ці два формати, й ми намагаємося переконувати наших колег у тому, що, приєднуючись до Митного союзу і до ЄЕП, ми разом можемо на більш справедливих умовах добиватися ось цієї зони вільної торгівлі не на умовах, які обмежуватимуть наш економічний розвиток, а на умовах, які такому економічному розвитку сприятимуть", - сказав Шувалов.

При цьому він підкреслив, що поки це лише пропозиція Росії, проте вона має "реальну перспективу".

"Об`єднуючись у рамках ЄЕП і добиваючись справедливих умов зони вільної торгівлі, ми думаємо, що така перспектива до 2015 року це реальні терміни", - сказав Шувалов.

Як відомо, Україна та Євросоюз у 2007 році почали переговори щодо підписання Угоди про асоціацію.

На початку 2008 року сторони почали переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка має стати частиною угоди про асоціацію.

Прем`єр Микола Азаров вважає, що підготовка й підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом стримується тим, що з боку ЄС висувається вимога про введення квот на українську продукцію.

За словами Азарова, в переговорах із ЄС про створення ЗВТ Україна пропонує збільшити квоти на експорт до країн ЄС сільгосппродукції й надалі щорічно збільшувати їх, аж до повного скасування.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!