У Саудівської Аравії закінчується нафта

Четвер, 3 березня 2011, 16:44

Саудівська Аравія як найбільша нафтовидобувна країна підходить до вичерпання свого потенціалу.

Про це виконавчий директор агентства Нобуо Танака заявив у четвер, 3 березня, під час 5-ї Глобальної конференції EITI в Парижі, передає DT.UA.

Коментуючи сучасну ситуацію з різким подорожчанням нафти, ціна на яку перевищила 100 доларів за барель, Танака зазначив, що це є "наслідком останніх подій у Північній Африці та зростання споживання у країнах, що розвиваються. В умовах політичної нестабільності це може призвести до того, що збереження ціни на рівні вище 100 доларів за барель матиме негативний вплив на посткризове відновлення світової економіки".

Танака зазначив, що при тому, що Саудівська Аравія готова "у будь-який час викинути на ринок 1,6 млрд. барелів стратегічного запасу нафти, аби частково стабілізувати ціни, це не вирішить проблеми кардинально".

У цьому контексті Танака підкреслив значення втілення принципів Ініціативи прозорості видобувних галузей, що, на його думку, має позитивний вплив як на інвестиції, так і на боротьбу з корупцією, наслідком якої є неефективне використання прибутків від видобувної галузі та енергетична бідність навіть у тих країнах, що є експортерами енергоносіїв.

За його словами, для збереження стабільності світового енергоринку у найближчі 25 років інвестиції в галузь мають становити 33 трлн. доларів, тобто 1,4% світового ВВП.

Більшу частину цих коштів повинні скласти внески приватного сектору. При цьому роль держав - створення привабливих умов для інвестицій, спрямованих на подолання енергетичного голоду.

За даними MEA, майже 1,5 млрд. людей на планеті не мають доступу до електроенергії, і більше 2 млрд. людей використовують первісні способи приготування їжі.

Для подолання цих проблем, за розрахунками MEA, держави повинні використовувати 0,4% доходів від видобутку корисних копалин.

Резюмуючи, виконавчий директор MEA зазначив, що зволікання з впровадженням стандартів прозорості, у тому числі EITI, можуть ще більше ускладнити існуючу ситуацію.

Ініціатива прозорості видобувних галузей - ЕІТІ - це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості у видобувних галузях.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!