Автоматичне повернення ПДВ почнеться 21 березня

Середа, 2 березня 2011, 13:06

Автоматичне відшкодування податку на додану вартість розпочнеться з 21 березня.

Про це заявив голова Державної податкової служби Віталій Захарченко на брифінгу в Чернігові, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Перші відшкодування розпочнуться з 21 березня цього року", - запевнив він

Голова ДПСУ пояснив, що під автоматичне відшкодування ПДВ потрапляють ті підприємства, які відповідають критеріям, встановленим податковим законодавством.

"У розмірі десь 700 млн. гривень (на місяць) піде зараз в автоматичному режимі. Але це приблизна цифра", - сказав Захарченко, додавши, що в середньому протягом місяця загальний обсяг відшкодування ПДВ становить приблизно 2,5-2,7 млрд. гривень.

Водночас, посилаючись на дані ДПСУ, він зазначив, що за січень під автоматичне відшкодування ПДВ підпадають 160 підприємств.

Також Захарченко відзначив, що в 2011 році було відшкодовано понад 1,5 млрд. гривень цього податку.

"Всім сумлінним платникам податків ПДВ буде відшкодовуватися", - підкреслив Захарченко.

Як повідомлялося, Податковим кодексом передбачено, що автоматичне відшкодування ПДВ здійснюється при дотриманні платником низки критеріїв і після проведення камеральної перевірки.

Зокрема, платник не повинен бути банкрутом, мати заборгованості зі сплати інших податків; на підприємстві такого платника має працювати не менше 20 співробітників, заробітна плата повинна становити не менше 2,5 мінімальних зарплат.

Податковий кодекс набрав чинності з 1 січня 2011 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua