Держрезерв обіцяє: борошна вистачить усім

П'ятниця, 18 березня 2011, 09:10

Державне агентство з резерву планує продовжити програму переробки зерна в борошно для соціального хліба до отримання нового урожаю у разі її успішної реалізації.

Про це заявив голова Держрезерву Олексій Лелюк в інтерв'ю "Першому національному телеканалу", повідомляє прес-служба Кабміну.

"У разі успішної реалізації першого етапу програми переробки зерна Держрезерву в борошно для виготовлення соціального хліба, ця програма може бути пролонгована на період до нового урожаю", - сказав Лелюк.

"Держрезерв має потенційну можливість відповідно до плану освіження виділити близько 140 тис. тонн зерна, після переробки якого можна одержати понад 100 тис. тонн муки", - поінформував він.

Лелюк відзначив, що у разі ефективності програми переробки зерна Держрезерву в борошно підприємствами системи резерву, планується зробити її системною і масштабнішою.

"На першому етапі працюють за програмою поки що три підприємства системи резерву: Охтирській КХП, Дунаєвецький КХП і Куліндоровський КХП. У разі пролонгації програми ми зможемо завантажити всі 22 підприємства нашої системи. Їх потужності дозволяють переробляти 5 тис. тонн зерна за добу, тому є всі механізми для забезпечення регіонів України необхідною кількістю борошна для виробництва соціального хліба", - сказав голова Держрезерву.

Він зазначив, що реалізація цієї програми дозволить не лише завантажити роботою підприємства системи Держрезерву і забезпечити стабільну ціну на хліб, а й регулярно освіжати запаси зерна Держрезерву, що допоможе істотно заощадити бюджетні кошти.

За словами голови агентства, за ініціативою Держрезерву з метою зміцнення продовольчої безпеки планується цього року реалізувати державні програми "Цукор" і "Крупи".

Згідно з розпорядженням прем'єр-міністра Миколи Азарова Держрезерв планує купити до 50 тис. тонн гречки з нового урожаю.

Також Держрезерв планує купувати цукор з метою запобігання цукровому ажіотажу, вирівнювання балансу попиту і пропозиції на ринку.

"Уряд нас підтримує, обіцяє виділити відповідні ресурси для закупівлі продовольчих товарів, що мають соціальну значущість", - наголосив Лелюк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!