Податкова оголосила війну мінімізаторам

Понеділок, 14 березня 2011, 13:27

Державна податкова служба офіційно затвердила параметри, за якими будуть шукати мінімізаторів податків, і низку внутрішніх документів, що регламентують проведення кампанії з відпрацювання підприємств "групи ризику".

Про це повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ" повідомили із посиланням на прес-службу ДПСУ.

Зокрема, у податковій відзначають, що чітко викладені критерії відбору та класифікації суб'єктів господарювання (СГД) за категоріями "вигодонабувач", "транзитер", "податкова яма".

Також складено алгоритм визначення переліків ризикових СГД.

Крім того, ДПСУ створить в регіонах робочі групи з відпрацювання підприємств "групи ризику".

"Багато підприємств приховують свій прибуток різними методами. Зароблені гроші "розмивають" із залученням фіктивних фірм, конвертаційних центрів, транзитних груп, "податкових ям", - зазначив заступник голови ДПСУ Олександр Клименко.

"Ми покінчимо з цим. У нас розроблена методика, яка дозволить визначити такі підприємства, зруйнувати побудовану схему і змусити несумлінних платників з реального сектора економіки повернути кошти в бюджет", - наголосив він.

На сьогодні вже заплановані технічні навчання для фахівців, які будуть залучені до цієї роботи.

Податківці в регіонах за допомогою експертів з центрального апарату відомства будуть вивчати законодавчі акти і методичні рекомендації, необхідні для комплексного відпрацювання підприємств "групи ризику".

"У деяких підрозділах, на жаль, рівень готовності до ефективної боротьби з мінімізацією податків виявився неналежним. Це, зокрема, податкові інспекції Одеси, Сімферополя, Херсона, Кіровоградської області, ще кілька. Наше завдання - озброїти колег знаннями і вимагати, щоб вони змусили всіх платити податки на рівних умовах", - підкреслив Клименко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua