У Азарова трохи "відпустили" ціни на пальне

Субота, 12 березня 2011, 15:51

Експертно-аналітична група (ЕАГ) із питань стабільного функціонування ринку нафти й нафтопродуктів та розвитку нафтопереробної промисловості встановила верхню межу цінового коридору на бензин А-95 у розмірі 9,5 гривні за літр, на дизельне пальне - 9 гривень за літр.

Таке рішення було ухвалене 11 березня на нараді групи, яка проводилася за дорученням прем`єр-міністра Миколи Азарова, повідомляє агентство "УНІАН" із посиланям на прес-службу Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Як зазначив присутній на нараді міністр Юрій Бойко, поточна ситуація на ринку нафтопродуктів вимагає від усіх учасників зваженого підходу до ціноутворення на пальне.

"Бувають у держави складні часи, сьогодні настав момент, коли не можна використовувати ситуацію зі світовим зростанням цін на нафту для того, щоб одержувати надприбутки, заробляючи на громадянах України", - сказав він.

Як повідомлялося, раніше максимальна рекомендована межа роздрібної ціни на А-95 і дизпальне становила 8,76 гривні за літр і 8,33 гривні за літр відповідно.

Водночас, учасники ринку зазначають, що наразі виправдана середня ціна бензину А-95 у роздрібі з урахуванням підвищеного з 1 січня 2011 року акцизного збору повинна становити вже близько 10,2 гривні за літр, дизельного пального - 9,5 гривні за літр.

У разі введення мит на імпорт палива, за оцінками експертів, бензин подорожчає ще на 1,3 гривні за літр, дизельне пальне - на 0,8 гривні за літр.

Напередодні прем`єр-міністр Микола Азаров заявив, що допускає можливість закриття автозаправних станцій у разі необґрунтованого підвищення ними цін на пальне.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!