Податкова збиратиме транспортний збір за минулі роки

Середа, 9 лютого 2011, 18:51

Власники транспортних засобів повинні сплатити транспортний збір за минулі роки, оскільки його сплата із введенням Податкового кодексу скасована тільки з 2011 року.

Про це заявив в.о. першого заступника голови Державної податкової служби Сергій Лєкар, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на прес-службу ДПСУ.

"Податковим кодексом скасована з 2011 року сплата транспортного збору. Однак це не скасовує обов'язок громадян-автовласників сплатити збір за минулі роки", - стверджує він.

Крім того, відповідно до прес-релізу, Лєкар спростував інформацію про те, що багато підприємств в результаті податкових змін згортають діяльність.

За його словами, навпаки, в кінці 2010 року багато платників єдиного податку масово кинулися отримувати свідоцтва.

Як раніше повідомляла ДПСУ, громадянам - власникам транспортних засобів необхідно сплатити транспортний збір за 2010 рік під час державного техогляду і скасування реєстрації транспортного збору в 2011 році.

Власники ТЗ при проходженні в 2011 році техогляду або зняття ТЗ з обліку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють зняття з обліку або техогляд ТЗ, квитанції або платіжні доручення про сплату за 2010 рік транспортного збору за ставками, що діяли до 1 січня 2011 року, а фізособи, які були звільнені у 2010 році від його сплати, - документ, який дає право на користування такими пільгами.

У разі неподання таких документів технічний огляд ТЗ і зняття з обліку не проводяться.

Водночас, у разі проходження техогляду - один раз на два роки - в 2011 році власники ТЗ зобов'язані надати вищевказаному органу документ про сплату транспортного збору за рік, що передував техогляду (2010 рік) та за рік, в якому проводиться техогляд (2011 рік), або за два роки разом.

У свою чергу, у зв'язку із втратою чинності з 1 січня 2011 року дії закону "Про податок із власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" обов'язок сплати транспортного збору за 2010 рік залишається за ставками податку, що діяли до 1 січня 2011 року.

Цей закон із змінами і доповненнями, яким визначалися платники податку, об'єкти оподаткування, ставки податку, порядок його нарахування та строки сплати, а також встановлювалися пільги, втратив чинність із введенням у дію з 1 січня 2011 року Податкового кодексу.

Відповідно до Податкового кодексу, транспортний збір на ТЗ сплачується лише при їх першій реєстрації, що раніше здійснювалося при реєстрації, перереєстрації і черговому технічному огляді.

Збір сплачується за місцем реєстрації ТЗ.

Для нових легкових автомобілів (крім автомобілів, обладнаних електродвигунами) ставка податку залежно від об'єму двигуна встановлена в межах від 3 грн. до 60 грн. з 100 куб. см об'єму двигуна.

Зокрема, з легкових автомобілів (крім електромобілів) із двигуном об'ємом до 1 тис. куб. см стягується збір у розмірі 3 грн. за 100 куб. см; за автомобілі з двигуном об'ємом 1501-1800 куб. см - 7 грн. за 100 куб. см; за автомобілі з двигуном об'ємом 1801-2500 куб. см - 10 грн. за 100 куб. см, за авто з двигуном об'ємом понад 6500 куб. см - 25 грн. за 100 куб. см.

Для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, - 0,5 грн. за 1 кВт потужності двигуна.

Крім того, для автомобілів у віці вісім років для розрахунку ставки податку використовується коефіцієнт 2, понад вісім років - 40.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"