Уряд дав гречці статус державного значення

Середа, 9 лютого 2011, 09:28

Кабінет міністрів постановою № 67 включив гречку в перелік об'єктів державного цінового регулювання у 2011-2012 маркетинговому році.

Цінове регулювання буде діяти з 1 липня 2011 року до 30 липня 2012 року, пише видання "Комерсант Україна".

Гречка була додана в цей список у листопаді 2010 року на період з 1 січня по 30 червня 2011 року.

Згідно з постановою № 66, обсяг її закупівлі в інтервенційний фонд у найближчий рік становитиме 35,3 тис. тонн.

Уряд зберіг цінове держрегулювання всіх продуктів, включених в аналогічний перелік на 2010/11 маркетинговий рік.

Буде закуплено тверда і м'яка пшениця, зерно суміші пшениці та жита - 1,05 млн. тонн, жито озиме - 90 тис. тонн, ячмінь - 40 тис. тонн, борошно пшеничне і житнє, кукурудза - 30 тис. тонн, цукор-пісок - буряковий; 247,6 тис. тонн, сухе молоко - 6 тис. тонн і вершкове масло - 18 тис. тонн.

На думку експертів, включення гречки в перелік робить можливою закупівлю цього продукту інтервенційних фондом.

"Таким чином уряд відреагував на різкий стрибок цін на гречку, щоб стримувати ціни в майбутньому", - відзначає гендиректор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Володимир Лапа.

За його словами, незважаючи на те, що гречка була включена до переліку ще в минулому році, реально її закупівля в інтервенційний фонд може початися лише після нового врожаю.

А у випадку прийняття постанови про форвардні закупівлі інтервенційний фонд почне закуповувати гречку вже в квітні-травні.

Керівник аналітичного департаменту консалтингової компанії ААА Марія Колесник підкреслює, що в постанові фігурує саме гречка, а не зерно гречки.

"Це означає, що інтервенційний фонд буде закуповувати не гречку безпосередньо у виробників, а гречку у переробників", - пояснила вона.

Це може спростити подальші інтервенції, адже в держзапасі буде продукт, який можна направити у продаж без додаткової обробки.

Учасники ринку побоюються, що уряд обмежить рентабельність продажу гречки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!