У Колеснікова написали вимоги до техогляду

Вівторок, 8 лютого 2011, 17:53 -

В Україні розроблена єдина форма протоколу перевірки технічного стану колісних транспортних засобів.

Держкомпідприємництво погодило відповідний проект наказу Міністерства інфраструктури, яким він затверджується, повідомляє прес служба комітету.

Протокол визначає, які конкретно характеристики мають братися до уваги під час проведення техогляду колісних транспортних засобів - легкових автомобілів, мототехніки, вантажівок, автобусів, таксі тощо.

Єдина форма протоколу дозволить однозначно трактувати результати техогляду та створить умови для їхньої статистичної обробки.

Крім того, на думку Держкомпідприємництва, такий підхід забезпечить однакове конкуренте середовище для станцій діагностики, які проводитимуть техогляд, та дозволить контролювати їхню діяльність шляхом аналізу протоколів, без будь-якого втручання у господарську діяльність.

"Якщо результати перевірки технічного стану позитивні, власнику надається витяг з протоколу встановленого зразка, з яким транспортний засіб подається на державний технічний огляд. Невідповідності технічного стану у протоколі зазначатимуться спеціально розробленими числовими кодами", - йдеться в повідомленні.

Зразок протоколу встановлює лише мінімальні обсяги перевірки технічного стану.

"Вони відповідають вимогам Директиви Європейського Парламенту і Ради ЄС щодо перевірки технічного стану колісних транспортних засобів та їхніх причепів на придатність до експлуатації на дорогах", - підкреслюють у Держкомпідприємництві.

"Автобуси, спеціальні і спеціалізовані колісні транспортні засоби, а також будь-які колісні транспортні засоби, що пристосовані для живлення газовим паливом, підлягають додатковим перевіркам у мінімально можливому обсязі", - резюмує відомство.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"