Міненерго хоче іноземців на нафтогазові шельфи

Понеділок, 7 лютого 2011, 15:25 -

Залучення міжнародних нафтогазових компаній і новітніх технологій є необхідною і пріоритетною умовою розробки великих родовищ вуглеводнів як у всьому світі, так і в Україні.

Про це ідеться у повідомленні прес-служби Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

"Освоєння Чорноморського шельфу і великих нафтогазових родовищ сухопутної частини України є однією зі стратегічних задач економічного розвитку країни. Важливим фактором мінімізації ризиків, пов'язаних із її виконанням, повинна стати розробка і реалізація державної програми освоєння природних ресурсів морського шельфу і материкової частини України, та відповідне коригування нормативно-правової бази, спрямованої на залучення до проектів найбільших вітчизняних і закордонних нафтогазових компаній", - наголошують у міністерстві.

За даними спеціалістів Міненерговугілля, розробка будь-яких великих родовищ є досить високо ризикованою справою.

Серед цих ризиків міністерство відзначає такі як: невизначеність ринкової ціни нафти і газу, коригування в оцінці запасів і собівартості видобутку, вірогідні економічні ризики, можливі витрати на програми безпеки навколишнього середовища та ін.

"Для мінімізації цих ризиків під час розробки великих родовищ у всьому світі залучаються транснаціональні нафтогазові компанії, які мають необхідні технології і можливості залучення великих фінансових позик. В Україні ідеться про необхідність залучення компаній, які мають технології розробки глибоководних родовищ (Чорноморський шельф) і видобування нетрадиційних видів газу (сланцевий і шахтний метан)", - наголошується у повідомленні.

Крім цього, консолідація ресурсів для виконання великомасштабних проектів може бути забезпечена шляхом об'єднання компаній в консорціуми.

Без створення консорціумів широке освоєння українських родовищ практично неможливе, вважають у міністерстві.

"Таким чином, ультимативна заява з боку опозиції відносно необхідності одноосібної участі України в розробці великих нафтогазових родовищ є по своїй природі утопічними і суперечить прийнятій світовій практиці", - наголошується у повідомленні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"