Система "Рада" доживає останні дні

Понеділок, 7 лютого 2011, 12:06

Рано чи пізно депутати змушені будуть перейти на нову систему голосування і голосувати за двох у них можливості більше не буде.

Про це заявив розробник системи "Рада", директор Інституту проблем математичних машин і систем Анатолій Морозов, передає "ДТ.Україна".

Зокрема, за його словами, найближчим часом треба буде проводити повну заміну системи "Рада-3" на "Рада-4". Після цього, як запевнив розробник системи "Рада", можливість голосувати за кількох людей буде виключена.

"У дуже близьких планах - заміна системи "Рада "на більш нову версію. Керівництво Верховної ради вже піднімало цю тему, були зустрічі з розробниками і конкретні технічні завдання", - сказав Морозов.

Він також нагадав, що нинішня система відпрацювала 11 років. "Система "Рада"не тільки морально, а й фізично застаріла, може розсипатися у будь-який момент. Елементна база не розрахована на стільки років безперервної роботи. Тому зараз потрібна повна її модифікація", - запевнив експерт.

При цьому, за словами розробника, поки про терміни заміни говорити складно. "Коли будуть виділені гроші, тоді можна буде назвати термін. Очевидно, що не пізніше, ніж через рік-два нова система вже повинна працювати. Точно можу сказати, що там буде сенсорна система натискання кнопки, і голосувати за двох можливості не буде", - підсумував Морозов.

Нагадаємо, у вересні 2010 року Інститут проблем математичних машин і систем, обслуговуючий систему для голосування Верховної ради 6 вересня закупив обладнання для двох нових табло на суму 3,3 млн. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!