Україна продасть Білорусі 2,5 млрд. кВт/год електроенергії

П'ятниця, 4 лютого 2011, 19:36

Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" домовилося з "Беленерго" про поставки 2011 року до 2,5 млрд. кВт/год української електроенергії.

Про це повідомив перший віце-прем`єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, передає УНІАН.

За його словами, у рамках узгодженого контракту сторони також домовилися, що електроенергія, яка була недопоставлена до Білорусі у січні 2010 року, коли тривали переговори, буде допоставлена протягом лютого і березня.

Сторони домовилися про взаємовигідну ціну електроенергії, що поставляється, яка розраховується за формулою, прив`язаною до параметрів цін, які складаються на оптовому ринку електроенергії в Україні.

"Білорусь потребує електроенергії, а Україні вигідно поставляти її, оскільки це додаткове завантаження цілого ланцюжка підприємств - вугільників, транспортників і енергетиків, в першу чергу, теплових електростанцій. Окрім цього, держава одержує додаткову валюту", - сказав він.

ДПЗД "Укрінтеренерго" відновило поставки електроенергії до Білорусі, тимчасово припинені через неузгодження з білоруським контрагентом питання ціни експорту.

Потужність експортних поставок становить 150 МВт і найближчим часом прогнозується її збільшення.

У 2010 році експорт електроенергії до Білорусі з України здійснювали ДПЗД "Укрінтеренерго" і ТОВ "Східенерго", яке входить до структури приватного енергохолдингу "Дтек".

При цьому на Білорусь припадало близько 70% обсягу усіх експортних поставок електроенергії з України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!