Депутати пропонують відхилити пенсійний проект Тігіпка

П'ятниця, 4 лютого 2011, 12:36

Комітет Верховної ради з питань соціальної політики та праці пропонує парламенту відхилити проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", поданий Кабінетом міністрів.

Відповідне рішення комітет прийняв на своєму засіданні 2 лютого, повідомляє агентство "УНІАН".

Депутати - члени комітету на своєму засіданні прийняли рішення звернутися до Верховної ради із пропозицією відхилити проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", а також до президента Віктора Януковича із проханням взяти під особистий контроль виконання плану дій уряду із впровадження економічних реформ на 2010-2014 роки "Благополучне суспільство, конкурентоздатна економіка, ефективна держава" в частині впровадження заходів, пов'язаних із пенсійною реформою.

Також пропонується внести пропозиції щодо кадрових змін у Міністерстві соціальної політики, зокрема, порушити питання щодо відповідності займаній посаді першого заступника міністра соціальної політики Василя Надраги.

Члени комітету мотивували своє рішення тим, що уряд не врахував спільних напрацювань трьох сторін соціального діалогу та наукових установ.

У комітеті констатують, що комплекс запропонованих у законопроекті заходів не вирішує проблеми фінансової стабілізації солідарної системи пенсійного страхування.

Депутати - члени комітету наполягають, що пенсійна реформа повинна здійснюватися на системних засадах, перевірених досвідом інших країн та адаптованих до українських умов, а саме: соціальної справедливості, прийнятності, розуміння та підтримки реформи широкими верствами населення; свободи вибору, підвищення зацікавленості і відповідальності громадян за свій добробут у старості; сприяння зростанню національних заощаджень та економічному розвитку країни; захищеності від політичних ризиків.

Як повідомлялося, у грудні 2010 року Кабінет міністрів подав на розгляд Верховної ради проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".

Віце-прем`єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко висловив сподівання, що Верховна рада прийме закон про пенсійну реформу в березні 2011 року.

Разом з тим, він не виключив, що до цього терміну проект закону може бути відкликаний з парламенту для внесення змін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!