НБУ просить подовжити час тимчасових адміністрацій

Четвер, 3 лютого 2011, 08:59

Національний банк України ініціює в законодавчому порядку продовження максимального терміну роботи тимчасової адміністрації в системних комерційних банках з 24 до 30 місяців.

Відповідний законопроект №8050 був поданий Національним банком і 2 лютого зареєстрований у Верховній раді, повідомляє агентство "УНІАН".

"Законопроектом пропонується надати Національному банку право продовжувати дію тимчасової адміністрації для системоутворюючих банків на строк до вісімнадцяти місяців", - говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Відповідні зміни НБУ пропонує внести до статті 75 закону "Про банки і банківську діяльність".

Згідно з цим законом, нині НБУ може вводити тимчасову адміністрацію строком на 1 рік і продовжувати її дію також на 1 рік.

У Нацбанку вважають, що у встановлений на сьогодні максимальний термін роботи тимчасової адміністрації не завжди вдається відновити платоспроможність банку.

Регулятор також звертає увагу на те, що продовження терміну роботи тимчасової адміністрації дозволило б уникнути витрат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які виникли б у разі ліквідації банку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!