Регіонал обіцяє, що гречка буде у березні

Понеділок, 28 лютого 2011, 12:06

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов від імені уряду просить парламент цього тижня розглянути закон щодо скасування імпортного мита при ввезенні в Україну гречки з Китаю.

Про це він заявив під час Погоджувальної ради лідерів фракцій і голів парламентських комітетів у понеділок, повідомляє агентство "УНІАН".

За словами Єфремова, нині в Україну ввозиться достатня кількість гречки.

"В березні ця проблема буде вирішена урядом, і не потрібно тут жодного ажіотажу", - сказав він.

За словами Єфремова, якщо парламент скасує митні збори, то ціна на гречку становитиме 14 гривень за кілограм.

У свою чергу, голова Верховної ради Володимир Литвин зазначив, що цей законопроект парламент розгляне у відповідності з рішенням профільного комітету та науково-експертного управління Верховної ради.

За його словами 1 березня це питання буде винесено на голосування для включення його до порядку денного роботи ВР, а пізніше й на розгляд для ухвалення конкретного рішення.

Як повідомлялося, 2 листопада 2010 року Верховна рада відмовилася встановити 0% ставку мита на деякі найменування продуктів.

За ухвалення відповідного проекту закону "Про внесення змін до закону "Про Митний тариф України", внесеного Кабінетом міністрів, проголосували лише 183 депутата з 423, зареєстрованих в сесійній залі.

Уряд вказав, що прийняття законопроекту ґрунтується на необхідності забезпечення продовольчої безпеки України та недопущення стрімкого підвищення цін на окремі види зернових культур і соціально значущі продовольчі товари.

Проектом закону "Про внесення змін до закону "Про Митний тариф України" передбачалося до 1 червня 2011 року зменшення імпортного мита на молоко та вершки у порошку, гранулах чи інших твердих видах; масло вершкове; картоплю; жито та гречку до 0%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"