Новий бюджетний кодекс гальмує проекти з енергоефективності

Понеділок, 28 лютого 2011, 09:10

Україна не зможе скористатися фінансуванням з Фонду Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності.

ЄБРР заявляє, що новий бюджетний кодекс ускладнює отримання кредитів на енергоощадні проекти, передає Deutsche Welle.

Фонд Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології, ініційований шведським урядом ще у 2009 році, вже офіційно розпочав свою роботу.

Управляє фондом Європейський банк реконструкції та розвитку.

Донори вже зібрали 90 млн. євро для проектів зі збереження енергії в Україні та інших країнах Східної Європи.

Український уряд теж вніс у цей фонд внесок у розмірі 10 млн. євро.

Грантові кошти Фонду мають доповнювати кредити на підвищення енергоефективності, надані міжнародними фінансовими організаціями.

Зокрема гроші будуть спрямовані на муніципальні проекти з енергоефективнішого теплозабезпечення комунальних підприємств, сказав в інтерв'ю DW провідний радник ЄБРР Антон Усов.

Також українські муніципалітети зможуть отримати фінансування на екологічні проекти, зокрема у сфері водовідводних технологій або відновлювальної енергетики.

Утім, виконавчий директор Асоціації "Енергоефективні міста України" Анатолій Кобець каже, що не всі міста зможуть скористатися міжнародною допомогою, бо здебільшого мерії не переймаються проблемами енергоефективності.

"У будь-якому інвестиційному процесі ключовим фактором ефективності інвестицій є менеджмент", - сказав Кобець, зазначивши, що менеджерів з енергоощадних технологій в Україні бракує.

Коштами з фонду Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності українські міста зможуть скористатися лише тоді, коли український уряд внесе зміни до нещодавно прийнятого бюджетного кодексу, наголошує Усов.

"Якщо раніше міста брали кредит під міський бюджет, то тепер запозичення, за новим законодавством, здійснюється тільки з бюджету розвитку. А бюджет розвитку - це зовсім незначні кошти. Це впливає на об'єм фінансової допомоги, яку можна залучити", - підкреслив представник ЄБРР.

За його словами, якщо проблема не буде вирішена, то муніципальне кредитування в Україні у 2011 році стане неможливим.

Усов зазначив, що українські муніципалітети подали на розгляд ЄБРР 13 проектів у галузі енергоефективності.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!