Порошенко пояснив, куди ділися гречка та борошно

П'ятниця, 25 лютого 2011, 23:15

Гречка та борошно зникли з ринку через злочинні і непрофесійні дії уряду.

Про це заявив глава Ради Нацбанку Петро Порошенко в ефірі Шустер Live.

За його словами, гречка зникла "внаслідок абсолютно непрофесійного адміністративного втручання в ринкові механізми визначення ціни".

"Що змінилося за ці два тижні? Чи з'явилася гречка в усій торгівельній системі? Погана новина. Гречка не з'явилася. Пропало борошно", - зазначив Порошенко.

"Я хотів би заспокоїти всіх. Зерна в країні достатньо. На сьогоднішній день ми маємо результат абсолютно бездумних, я би сказав злочинних, непрофесійних дій, внаслідок яких зникло борошно", - наголосив він.

"Як визначається на сьогоднішній день інфляція. На перелік дуже важливих, соціально значимих товарів в областях працюють обласні цінові інспекції, де по знакових товарах виробник йде до цінової інспекції і декларує ціну реалізації", - розповів глава Ради НБУ.

"Я виробник зерна. Або я виробник борошна. Йду і кажу: я закупаю за стільки-то зерно, маю такі-то видатки на переробку, маю таку-то рентабельність і прошу мені погодити таку-то ціну на борошно. За дуже короткий термін ціна на зерно зросла в Україні і в світі надзвичайно суттєво", - заявив Порошенко.

За його словами, "українське зерно на експорті коштує 350-370 доларів за тонну". "Це означає, що на внутрішньому ринку справедлива ціна за тонну зерна є 2900 гривень. Купити це дешевше 2000-2100 неможливо", - сказав глава Ради НБУ.

"Ти приходиш як виробник у цінову інспекцію і кажеш: я купую його за 2100, ось моя мінімальна рентабельність, дозвольте мені продавати борошно по такій ціні. Ні, бо це вплине на показники інфляції. Ми вам не зареєструємо", - заявив Порошенко.

За його словами, виробник має або зупинити виробництво, або торгувати у збиток. "Як будь-яка розумна людина, він зупиняє виробництво. І на українському ринку ви побачити одне борошно - російського виробника", - зазначив Порошенко.

"Такою ціною ми досягаємо стабільних показників інфляції", - додав глава Ради НБУ.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!