Європа конфіскує мільярди Каддафі

П'ятниця, 25 лютого 2011, 20:31

Країни ЄС узгодили санкції проти диктатора. Насамперед мають конфіскувати його мільярди.

За інформацією німецького МЗС, рішення щодо санкцій ЄС проти режиму Муаммара Каддафі буде ухвалене на початку наступного тижня, передає Deutsche Welle.

Крім заборони на в'їзд Каддафі та його родини до Євросоюзу, йтиметься про ембарго на постачання зброї та будь-яких ресурсів, які можуть бути використані для бойових дій проти лівійського народу.

У Раді безпеки ООН європейські країни вимагатимуть міжнародного контролю за повітряним простором Лівії, аби унеможливити обстріл мирних жителів з повітря та ймовірне переправлення до країни озброєних найманців з інших країн Африки.

Про пряме військове втручання міжнародних сил поки не йдеться.

Серед ключових санкцій європейських країн проти режиму Каддафі - замороження банківських рахунків членів його клану.

Перший крок напередодні вже зробила Швейцарія.

Однак, за даними національного банку країни, у швейцарських банках залишися "копійки": після дипломатичного скандалу між Берном і Тріполі кілька років тому, родина Каддафі перевела до інших країн близько чотирьох мільярдів євро, які багато років зберігалися у Швейцарії.

Тепер у цій країні залишаються "лише" близько 0,5 млрд. євро.

Тим часом, за повідомленнями британських ЗМІ, основна частина статку родини лівійського диктатора нині перебуває у банках Великобританії.

На банківських рахунках та у вигляді об'єктів нерухомості Каддафі має у Британії понад 20 млрд. євро, повідомляє Telegraph.

За даними ООН, з початку протистояння з Лівії до сусіднього Тунісу вже втекли близько 22 тис. біженців. Більшість із них є громадянами Тунісу.

Натомість Європейська рада у справах біженців вимагає від країн ЄС надати негайну допомогу не лише своїм громадянам, які перебувають у Лівії, а й усім лівійцям, які потребують захисту.

Італія та Туреччина заявили про готовність вислати військові підрозділи, аби гарантувати безпеку під час евакуації своїх громадян.

Європейський Союз ухвалив рішення про надання гуманітарної допомоги біженцям. За даними Єврокомісії, на першочергові заходи виділено 3 млн. євро.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!