Польща не встигне побудувати автостраду до кордону з Україною до Євро

П'ятниця, 25 лютого 2011, 12:13

Польща не встигне побудувати повністю автостраду А4, яка повинна була об'єднати західну і східну межі країни, до Євро-2012.

Про це повідомив прес-секретар Генеральної дирекції національних доріг і автострад Марчин Хадай, передає УНІАН.

Він зазначив, що до європейського футбольного чемпіонату, який Польща проводить разом з Україною, точно не буде побудована 20-кілометрова ділянка через зрив контракту одним з виконавців.

"На жаль, це однозначно перекреслює шанси", - сказав прес-секретар.

У той же час співрозмовник агентства сказав, що інші ділянки А4, які споруджують близько 10 інших виконавців, будуть здані в експлуатацію до початку чемпіонату.

"Немає жодної загрози щодо інших ділянок", - сказав він.

Хадай зазначив, що державна адміністрація з управління дорогами GDDKiA планує підготувати до Євро-2012 спеціальний об'їзд частини недобудованої автостради, довжина якої має бути теж близько 20 км.

Прес-служба GDDKiA повідомила, що 23 лютого розірвала контракт з польсько-македонським консорціумом NDI SA - SB Granit S.A. через зрив графіка виконання робіт.

Згідно з повідомленням дорожньої адміністрації, консорціум, який повинен був вже побудувати свою частину автостради, на 50% виконав лише 17% необхідних робіт.

GDDKiA зазначила, що консорціум через невиконання контракту буде вимушений заплатити штраф у розмірі 10% від суми договору, яка складає 620 млн. злотих

Щонайдовша автострада в Польщі, яка є продовженням європейської міжнародної дороги E40 і яка простягається у південній частині країни із заходу на схід.

Побудовано 440 кілометрів автостради, яка проходить повз Вроцлав, Ополе, Катовіце і Краків, а понад 200 км будують - практично з Кракова до кордону з Україною.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!