Шахраї організували фальшиву розсилку про виграш Green Card

Четвер, 24 лютого 2011, 10:18

Посольство США попереджає громадян України про випадки масового розсилання підроблених електронних листів про одержання Green Card.

Green Card - посвідчення особи, що підтверджує наявність посвідки на проживання в людини, яка не є громадянином США.

Про це сказано в повідомленні прес-служби посольства США, інформують "Українські новини".

За інформацією посольства, у всьому світі невідомі особи пересилають електронні листи з повідомленнями про відбір на одержання Green Card і проханнями переслати гроші через Western Union або на ім'я певної особи в посольстві США.

Посольство зазначає, що цільовою аудиторією цих шахрайських дій стали також громадяни й жителі України.

"Якщо ви одержали повідомлення про те, що вашу заявку на участь у візовій лотереї було відібрано, і для подальшого її розгляду ви повинні відіслати гроші на ім'я зазначеної особи або в певне посольство США, це значить лише, що ви стали черговою жертвою шахраїв", - сказано в повідомленні посольства.

Диппредставництво закликає українців у жодному разі не відправляти ці гроші як плату за участь у візовій лотереї.

Участь у лотереї безкоштовна й здійснюється через інтернет-сайти Держдепартаменту США www.state.gov й www.travel.state.gov.

Посольство зазначає, що шахраї, які використовують інтерес до лотереї у своїх цілях, оформляють сайти так, щоб вони були схожими на офіційні - зокрема, використовують зображення прапора США, Конгресу США, Білого дому або Статуї Свободи.

Однак, нагадує диппредставництво, ці сайти або електронні листи не мають суфікса домена ".gov" наприкінці електронної адреси, а виходить, не є офіційними.

Крім того, всі переможці лотереї одержують повідомлення про виграш звичайною, а не електронною поштою.

Лотерея Green Card - офіційна візова лотерея, проводиться з 1990 року, у її рамках щорічно розігрується 50 тис. посвідок на проживання в США.

За інформацією посольства США, в 2010 році 6 тис. українців виграли Green Card.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!