Віддавши ГТС, українська влада перестане бути цікавою для Росії?

Вівторок, 22 лютого 2011, 20:18

Український уряд, незалежно від того, хто його очолює, перестане цікавити Росію, якщо здасть газотранспортну систему.

Таку думку висловила президент Фонду регіональних стратегічних досліджень (Москва) Марина Лужикова в ефірі Радіо "Свобода".

"Кому буде цікавий український уряд, коли за ним не буде чогось істотного, ну хоча б ГТС. Жоден керівник уряду України не буде цікавий, якщо вони здадуть ГТС. Це по-перше. По-друге, є позиція європейців, які кажуть, що не вступлять у консорціум, коли пакет не буде розподілений паритетно", - сказала експерт.

За її словами, з боку української влади є великою помилкою робити ставки в газовому питанні на одну сторону - Росію чи Євросоюз.

"Зараз на міжнародній арені, крім ЄС і Росії, цю ситуацію вирішують ще і Китай, і Ізраїль, і Америка. І дуже велика помилка України в тому, що ставки робляться тільки на Росію чи тільки на Європу, а в Росії лише на певного лідера. А ми не знаємо, як повернеться ситуація в 2012 році. І в мене великі сумніви, що може прийти до влади та людина, на яку ставить український уряд", - сказала Лужикова.

Як повідомлялося, у понеділок російський "Газпром" вкотре пообіцяв зниження цін на імпортний газ для України в разі, якщо "Нафтогаз України" погодиться на злиття з ним.

Як нагадав голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, російська компанія готова внести до статутного капіталу майбутнього СП низку родовищ газу в Росії, а від України очікує внесення її газотранспортної системи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!