Гроші на судові компенсації уряд візьме з соцпільг

Вівторок, 22 лютого 2011, 10:02

Ветерани війни, інваліди та чорнобильці просять Кабінет міністрів відкликати з Верховної ради законопроект, що гарантує виплату компенсацій за судовими рішеннями, прийнятим не на користь держави.

Джерелом цих виплат передбачаються кошти, призначені бюджетом для забезпечення соціальних пільг.

Заступник міністра юстиції Валерія Лутковська провела громадське обговорення законопроекту № 7562 "Про гарантії держави щодо виконання рішень суду", пише видання "Комерсант-Україна".

Законопроект був розроблений Міністерством юстиції на виконання вимог Європейського суду з прав людини, що зобов'язав Україні реформувати судове законодавство.

Документ передбачає створення в держбюджеті нової статті витрат - на виплати за судовими рішеннями, прийнятим не на користь держави.

За даними Мін'юсту, щорічно на ці цілі буде потрібно не менше 3,5 млрд. гривень.

Фінансування виплат передбачається забезпечити шляхом перерозподілу бюджетних коштів з інших програм, переважно соціальних.

Розробники пропонують Раді делегувати Кабміну повноваження встановлювати розміри і порядок соціальних виплат, які зараз регламентуються законом і Конституцією.

Зокрема, рішеннями уряду пропонується контролювати питання санаторно-курортного лікування та медичного забезпечення чорнобильців та ветеранів війни, надання безкоштовного проїзду в міському транспорті для ветеранів праці, а також визначати розміри знижки на оплату житлово-комунальних послуг для співробітників міліції та прокуратури - зараз їм надається 50% знижка.

На громадське обговорення були запрошені представники профспілок і громадських організацій учасників війни в Афганістані, ветеранів Великої Вітчизняної війни, чорнобильців.

Вони виступили проти ініціатив Мін'юсту.

"Програми чорнобильців і без того фінансуються не в повному обсязі, а прийняття законопроекту лише звузить пільги, зменшить розмір компенсацій. Якщо Кабмін не відкличе свій проект закону, результатом стануть безстрокові акції протесту по всій Україні", - вважає голова головного секретаріату Всеукраїнської чорнобильської народної партії Микола Ісаєв.

Законопроект № 7562 планують розглянути в сесійній залі з 15 по 19 березня, про що повідомляється на сайті Ради.

"Громадські обговорення проводяться занадто пізно, документ вже прийнятий до розгляду. Швидше за все наші пропозиції не будуть враховані", - зазначив голова Харківської міської спілки ветеранів Афганістану Віктор Коваленко.

Разом з тим Лутковська запевнила учасників обговорення, що Мін'юст розгляне можливість доопрацювання даного документа.

Однак, на думку експертів, Мін'юст переслідує інші цілі, намагаючись звільнити державу від обов'язкових соціальних виплат, встановлених законом і Конституцією.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!