Уряд докапіталізує держбанки

Середа, 2 лютого 2011, 17:13

Уряд розглядає можливість збільшення статутного капіталу Укрексімбанку та інших державних банків для того, щоб забезпечити фінансування реалізації проектів програми інвестиційно-інноваційного розвитку країни.

Повідомив перший віце-прем'єр Андрій Клюєв, інформує "Інтерфакс".

"Для того щоб активізувати фінансування програми інвестиційно-інноваційної діяльності, в першу чергу, в реалізацію цієї програми будуть включені держбанки", - сказав він на прес-конференції в Києві в середу.

Клюєв відзначив, що уряд в даний час вже розглядає програму серйозного збільшення статутного капіталу Укрексімбанку, але додав, що сума ще не визначена.

Програма інвестиційно-інноваційного розвитку розглядається на засіданні уряду в середу.

Вона передбачає суттєве збільшення обсягів промислового виробництва в Україні поряд з реалізацією багатьох проектів в енергетичній сфері.

За словами першого віце-прем'єра, вже підготовлено перелік з 163 інвестиційних проектів інноваційного характеру загальною вартістю 368 млрд. гривень для початку або продовження їх реалізації в 2011 році.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2010 року за розміром загальних активів Укрексімбанк займав 2-е місце серед 176 діючих у країні банків. Всі 100% його акцій належать державі.

Статутний капітал банку в 2010 році збільшився на 63,9% - до 16,394 млрд. гривень.

Уряд у 2008-2010 роках проводило капіталізацію банків, випускаючи довгострокові ОВДП, які обмінюються на акції банків.

У свою чергу, ці ОВДП потім монетизував Нацбанк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!