Україна залишила Білорусь без електрики через Росію

Середа, 2 лютого 2011, 16:26

Україні з січня 2011 року припинила поставки електроенергії в Білорусь через те, що сторони не можуть домовитися про ціну.

Як заявив перший віце-прем'єр Андрій Клюєв, в Білорусі заявляють, що в них є більш вигідна пропозиція про постачання електрики з боку Росії, інформує "Дело".

У свою чергу, в Україні відзначають, що і так пропонують Білорусії здійснювати експортні поставки за внутрішніми цінами.

Отже, знижка до цієї ціни буде означати, що місцеві енергетики будуть працювати собі у збиток. За словами Клюєва, на такий крок України піти не може.

У 2010 році Україна поставила до Білорусі 2,9 млрд. кіловат-годин електроенергії, що майже в два з половиною рази більше, ніж роком раніше.

Україна в 2010 році забезпечила майже 70% експортних поставок електроенергії в Білорусь.

Для порівняння, в самій Білорусі в 2010 році було вироблено 34,5 млрд. кіловат-годин, що на 14,2% більше, ніж роком раніше.

Варто відзначити, що зараз російська компанія "Інтер РАО" дійсно веде переговори з Білоруссю про постачання електроенергії з Росії.

Очікується, що постачання за контрактом "Інтер РАО" можуть початися вже на початку лютого.

Крім того, уряд Росії веде переговори про будівництво в Білорусі АЕС, яка повинна не тільки забезпечити країну власною електроенергією, а й вивести її на експортні ринки.

Угоду про будівництво мають підписати в першому кварталі 2011 року, а саме будівництво має розпочатися в кінці 2011 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!