МВФ рекомендував Азарову ліквідувати проблемні банки

Субота, 19 лютого 2011, 11:05

В ході переговорів у рамках меморандуму між Україною і МВФ, експерти Фонду рекомендували уряду ліквідувати дві з трьох рекапіталізованих державою фінустанови.

Зокрема, пропонувалося ліквідувати банк "Київ" і "Родовід Банк", але зберегти при цьому ліцензію для Укргазбанку, що знаходиться в найбільш "живому" стані, пише DT.UA.

Так, у МВФ вважають, що, з урахуванням великих бюджетних витрат на фінансовий порятунок трьох рекапіталізованих у 2009 році банків - можуть перевищити 30 млрд. гривень, що майже в 1,5 рази більше зобов'язань проблемних банків перед вкладниками.

Для держави дешевше було виплатити вклади населення через Фонд гарантування вкладів і ліквідувати всі проблемні фінустанови.

Виходячи з цього твердження, а також з урахуванням необхідності продовжувати вкладати бюджетні гроші в капітал націоналізованих банків, експерти місії МВФ і рекомендували уряду зберегти ліцензію тільки для Укргазбанку.

Більш того, експерти МВФ навіть рекомендували уряду повернути в наглядову раду банку представників попередніх власників банку - після рекапіталізації 13% акцій банку залишилося в колишніх акціонерів, найбільшим серед яких є нардеп Василь Горбаль.

Стосовно ж "Родовід Банку" - до кризи його основними акціонерами були Денис Горбуненко і Дмитро Єгоренко і банку "Київ" - колишні власники - сім'я Марченків, де масові порушення спостерігалися як перед, так і після рекапіталізації, пропонувалося вжити жорстких заходів і ліквідувати ці фінустанови.

Тим не менше, експерти місії МВФ погодилися переглянути свою точку зору на долю націоналізованих банків тільки після того, як відповідальність за неї Національний банк пообіцяв узяти на себе.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"