Депутати обкладуть податком флешки і DVD

П'ятниця, 18 лютого 2011, 14:37

Верховна рада прийняла в першому читанні закон, що встановлює податок на електронні носії інформації.

Ініціаторами цього законопроекту стали народні депутати від ПР, КПУ і Блоку Литвина Луцький, Самойлик та Зарубінський, передає "Дело".

Даним законом передбачається, що автори літературних, фотографічних і образотворчих творів або їх уривків мають право на отримання винагороди за відтворення цих творів.

Виплата таких винагород покладається на:

1 осіб, що здійснюють відтворення примірників творів за допомогою копіювання;

2 виробників і імпортерів обладнання або матеріальних носіїв, із застосуванням яких можна здійснити репрографічне відтворення творів.

Це означає, що під дію закону підпадає будь-яка побутова техніка, здатна відтворювати об'єкти авторського права - флешки, принтери, CD / DVD-диски і т.д.

Щоб імпортувати товари в Україні, доведеться не тільки заплатити відповідну частку винагороди, а й отримати перед цим довідку з її оплати.

Установа, яка наділяється правами по збору і розподілу винагороди, має право на отримання інформації про реалізацію такої техніки.

Порядок збору відрахувань, розмір і умови виплати цих відрахувань, передбаченої у частині другій цієї статті, встановлюються Кабінетом міністрів.

Кабміном визначається також перелік обладнання і матеріальних носіїв, із застосуванням яких можна здійснити репрографічне відтворення творів.

Зібрані кошти розподіляються і виплачуються в таких пропорціях: авторам - 60%, видавцям - 40%.

Цей законопроект був прийнятий Верховною радою в першому читанні, 249 нардепів віддали свій голос "за".

Цікаво, що в сусідній Росії аналогічна ініціатива, запропонована Микитою Михалковим, провалилася.

В кінці 2010 року на Російський союз правовласників, очолюваний Михалковим, була покладена відповідальність за збирання і розподіл таких коштів.

Але в січні 2011 року Арбітражний суд Москви заборонив це положення, і зараз процес заблокований.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!