Другий рівень пенсійної реформи "наздожене" Україну у 2013 році

П'ятниця, 18 лютого 2011, 12:21

В Україні з 2013 року планується введення другого рівня пенсійної реформи, яка являє собою систему обов'язкових персоніфікованих накопичень кожного громадянина.

Про це заявив віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко у Верховній раді під час "години запитань до уряду", пише газета "Дело".

За словами голови ВР Володимира Литвина, перший рівень - це державна обов'язкова система соціального забезпечення, яка повинна гарантувати кожному члену суспільства, який досяг пенсійного віку, виплати у розмірі 20-25% від середньої зарплати в країні (але не менше 75% прожиткового мінімуму).

Джерелом виплат мають стати обов'язкові пенсійні внески, податок на зарплату.

Другою складовою національної пенсійної системи, вважає керівник ВР, повинна бути система обов'язкових персоніфікованих накопичень кожного громадянина.

Ці кошти повинні відраховувати на кожного працюючого як роботодавці, так і самі працюючі за умови надання істотних податкових пільг з боку держави.

Цей компонент має забезпечувати пенсіонерові ще 30-40% надходжень до майбутньої пенсії, зазначає Литвин.

Третьою складовою для гідного життя на пенсії, голова Верховної ради називає персоніфіковані добровільні накопичення платників податків, стимульовані серйозними податковими пільгами. "Разом з першими двома компонентами вони дають пенсію у розмірі від 70 і більше відсотків середньої по країні зарплати", - зазначає він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"